Jaguar přichází s modely XE a XF v provedení 300 Sport

Jaguary XE a XF nabízejí zákazníkům větší výběr a více systémů než kdy předtím, a to díky přidání nové verze 300 Sport a uvedení integrace funkce what3words do celé modelové řady.

Verze 300 Sport, nabízené výhradně s jemným a kultivovaným zážehovým čtyřválcem Ingenium a pohonem všech kol se systémem Intelligent Driveline Dynamics, se vyznačují paketem Back Pack, kontrastní střechou v leskle černé barvě a zatmavenými skly. Zákazníci si u sedanů XE a XF 300 Sport mohou objednat také posuvnou panoramatickou střechu.

XE 300 Sport je osazeno 20“ koly „Style 1014“ v saténové tmavě šedé barvě s diamantovým povrchem. Sedan XF 300 Sport je vybaven 20“ koly „Style 5107“. Výrazný design s pěti dělenými paprsky je k dispozici ve dvou povrchových úpravách: Standard je provedení Gloss Silver s leskle černými detaily, na přání je možné dodat provedení Gloss Black s leskle černými detaily, které je vizuálně ještě přitažlivější.

Všechny vozy je možné objednat v celé škále pastelových a metalických barev, včetně výběru ze dvou prémiových metalických laků – šedé Carpathian Grey a stříbrné Silicon Silver. Nejvýraznějšími prvky luxusně zpracovaného interiéru XE a XF 300 Sport jsou obložení Monogram Aluminium, respektive Satin Charcoal Ash, na dotek krásně příjemné kovové páčky řazení a lesklé kovové pedály.

Vedle luxusu a vytříbenosti poskytují nové verze 300 Sport vynikající výkonost a agilitu, jaké řidiči od vozů Jaguar očekávají. Všechny jsou vybaveny sofistikovaným zavěšením kol s dvojitými příčnými rameny vpředu a víceprvkovým zavěšením Integral Link vzadu, které je vylepšeno systémem Adaptive Dynamics: ten plynule upravuje tlumicí síly tak, aby poskytoval optimální rovnováhu mezi komfortem a agilitou. Systém Configurable Dynamics zákazníkům umožňuje přizpůsobit nastavení řízení, podvozku a hnacího ústrojí jejich individuálním požadavkům.

Jemný, výkonný a responsivní zážehový čtyřválec Ingenium dosahuje výkonu 300 koní a točivého momentu 400 Nm. Spolu s pohonem všech kol se systémem Intelligent Driveline Dynamics poskytuje vynikající výkonost a trakci za jakýchkoli podmínek. Díky tomuto vyspělému pohonnému ústrojí umí XE 300 Sport zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 5,9 sekund, resp. sedan XF za 6,1 sekundy. Maximální rychlost obou vozů je 250 km/h.

Motorizace XE a XF modelového roku 2023

Modelové řady XE a XF nabízejí rovněž vysoce účinnou mild-hybridní pohonnou jednotku se čtyřválcovým dieselem Ingenium (MHEV) s možností volby pohonu zadních nebo všech kol. Tato jednotka o výkonu 204 koní dosahuje působivého točivého momentu 430 Nm, přičemž kultivovanost a odezva jsou umocněny systémem MHEV. Integrovaný, řemenem poháněný startér-generátor (BiSG) rekuperuje energii obvykle ztracenou při brzdění nebo zpomalování tím, že ji ukládá do kompaktní 48voltové lithium-iontové baterie: tato energie je znovu využita jako pomoc spalovacímu motoru při akceleraci. Díky tomu je stop-start systém tišší a rychlejší než u běžných systémů.

Tato pohonná jednotka je nejúspornější z modelových řad XE a XF a umožňuje XE dosáhnout spotřeby paliva až 4,8 l/100 km a emisí CO2 pouhých 127 g/km. V sedanu XF dosahuje ve stejných disciplínách hodnot 4,9 l/100 km a 129 g/km.

Kompletní globální nabídka pohonných jednotek pro modely XE a XF modelového roku 2023 zahrnuje:

Benzín
•    250 PS 2,0 litru, čtyřválec, turbo, pohon zadních kol, samočinná převodovka
•    300 PS 2,0 litru, čtyřválec, turbo, pohon všech kol, samočinná převodovka

Diesel
•    204 PS MHEV 2,0 litru, čtyřválec, turbo, pohon zadních kol, samočinná převodovka
•    204 PS MHEV 2,0 litru, čtyřválec, turbo, pohon všech kol, samočinná převodovka

Technika

Modely XE i XF nabízejí řadu dalších chytrých systémů, díky kterým bude vaše cestování snazší, příjemnější a propojenější.

Do multimediálního systému Pivi Pro je nyní integrována funkce navigace what3words (v závislosti na trhu). Nabízí alternativu k zadávání cílů pomocí poštovních směrovacích čísel - what3words vám to s větší přesností umožní prostřednictvím jedinečné kombinace tří slov představujících čtverec o rozměru 3 x 3 metry: stačí zadat slova – například clean.corporate.card – do vyhledávacího pole navigace Pivi.

Pokud chcete znát odkaz what3words pro dané místo, dlouhým stiskem mapy zobrazené na dotykovém displeji tuto informaci získáte. Tato funkce již byla dodána stávajícím majitelům modelů XE a XF s multimediálním systémem Pivi Pro prostřednictvím dálkové bezdrátové aktualizace softwaru. Funkce what3words je k dispozici po celém světě s výjimkou Číny, Japonska a Jižní Koreje.

Bezdrátové připojení k Apple CarPlay je součástí standardní výbavy, stejně jako bezdrátové připojení Android Auto. Kromě toho lze k multimediálnímu systému Pivi Pro připojit dva telefony současně. Volitelná podložka pro bezdrátové nabíjení mobilního zařízení ve středové konzole je vybavena zesilovačem signálu pro zlepšení příjmu sítě a Wi-Fi.


Mám zájem

Další novinky

Nezaměnitelný zvuk Jaguaru F-Type se uchová v Britské knihovně

Nezaměnitelný zvuk Jaguaru F-Type se uchová v Britské knihovně

Značka Jaguar bude od roku 2025 nabízet moderní, luxusní a plně elektrické vozy, a tak se automobilka podělila s Britskou knihovnou a dalšími institucemi o zvukové nahrávky svého ikonického sportovního automobilu Jaguar F-Type s osmiválcovým motorem. Ty byly pořízené jak z interiéru, tak z vnější karoserie vozu a zachycují nezaměnitelný zvuk tohoto vozu. Díky tomuto kroku si budou moci už navždy lidé po celém světě vychutnat zvuk posledního sportovního vozu značky Jaguar se spalovacím motorem.

Zjistit více
Jaguar odhalil kolekci modelů E-type ZP jako poctu prvním vítězstvím tohoto legendárního vozu

Jaguar odhalil kolekci modelů E-type ZP jako poctu prvním vítězstvím tohoto legendárního vozu

Oddělení Jaguar Classic oslavuje vítěznou historii ikonického modelu E-type výrobou sedmi exkluzivních párů vozů E-type ZP. Tyto nové sběratelské kousky vzdávají hold prvním vítězstvím automobilů E-type, které byly vyrobeny pod projektovým označením ZP. Lehce upravené závodní vozy slavily svá první vítězství jen několik měsíců po představení legendárního modelu v roce 1961.

Zjistit více
Aňa Geislerová: Emoce? Ty často bolí

Aňa Geislerová: Emoce? Ty často bolí

Jedna z tria umělecky nadaných sester nehraje divadlo, prý ho nemá v srdci. Zato na plátně exceluje, za což si odnesla nespočet cen, včetně pěti sošek Českých lvů. Občas jde s kůží na trh, když okomentuje společenské dění a priori to politické. Moc to neřeší, je přímá a zdá se být nekompromisní. Jen pár hodin před rozhovorem na svém Instagramu publikovala stories s českým expremiérem a jeho minulostí. A v jedné z posledních rolí se blýskla jako prezidentka. Je všechno jen náhoda? Vyzpovídali jsme naši ambasadorku Aňu Geislerovou!

Zjistit více
Jaguar Land Rover investuje v příštích pěti letech 15 miliard liber do vývoje elektrických vozů

Jaguar Land Rover investuje v příštích pěti letech 15 miliard liber do vývoje elektrických vozů

Automobilka Jaguar Land Rover oznámila plány na urychlení svého přechodu na pozici předního světového výrobce moderních luxusních vozů. Navíc její výrobní zařízení v Halewoodu ve Velké Británii se stane plně elektrickým výrobním závodem. Nová generace JLR architektury středně velkých SUV, elektrifikovaná modulární architektura, bude nyní čistě elektrická.

Zjistit více
BCC Car Rally je rok od roku lepší! Přesvědčili jsme se minulou sobotu

BCC Car Rally je rok od roku lepší! Přesvědčili jsme se minulou sobotu

Uplynulý víkend byl v roli krásného jarně-letního počasí a lákal vyrazit ven. Jsme rádi, že řada lidí toho využila a vyrazila se podívat na krásné sportovní vozy na další ročník stylové Car Rally, jejíž jsme partnery.

Zjistit více
Jaguar odhalil I-Type 6: Nejmodernější plně elektrický závodní vůz značky v historii

Jaguar odhalil I-Type 6: Nejmodernější plně elektrický závodní vůz značky v historii

Tým Jaguar TCS Racing odhalil závodní vůz Jaguar I-Type 6 navržený pro šampionát ABB FIA Formula E World Championship 2023 představující inovativní plně elektrickou kategorii motoristického sportu, která vstupuje do éry třetí generace.

Zjistit více
Jaguar slaví 75 let speciální edicí modelu F-Type

Jaguar slaví 75 let speciální edicí modelu F-Type

Jaguar F-Type patří mezi poslední sportovní vozy značky Jaguar s bohatým rodokmenem, který započal již před 75 lety. Zahrnuje řadu nejvíce ikonických modelů, které kdy byly vyrobeny.

Zjistit více
Jaguar prodlužuje záruku všech svých vozů ze tří na pět let

Jaguar prodlužuje záruku všech svých vozů ze tří na pět let

Značka Jaguar zavádí novou pětiletou záruku pro celou svou řadu vozidel, včetně plně elektrického modelu Jaguar I-Pace a všech plug-in hybridních vozidel.

Zjistit více
Závodní úspěch Jaguaru inspiroval limitovanou edici F-Pace SVR

Závodní úspěch Jaguaru inspiroval limitovanou edici F-Pace SVR

Exkluzivní Jaguar F-Pace SVR Edition 1988 je první limitovanou edicí nejvýkonnějšího SUV automobilky Jaguar, kterou vytvořili experti na personalizaci z oddělení SV Bespoke.

Zjistit více
Jaguar přichází s novými šestiválcovými modely F-Pace 300 & 400 Sport

Jaguar přichází s novými šestiválcovými modely F-Pace 300 & 400 Sport

Nabídka modelu Jaguar F-Pace se rozšiřuje a nově do ní přichází dynamické modely 400 Sport a 300 Sport. Zákazníci tak mají k dispozici širší možnosti volby a více dostupných technologií.

Zjistit více
Jaguar uvádí třetí vůz pro Gran Turismo 7

Jaguar uvádí třetí vůz pro Gran Turismo 7

Značka Jaguar představila svůj třetí plně elektrický virtuální sportovní vůz. Jde o Jaguar Vision Gran Turismo Roadster.

Zjistit více
Taťána Gregor Brzobohatá: Už dávno neřeším blbosti

Taťána Gregor Brzobohatá: Už dávno neřeším blbosti

„To je ta Miss?“ zeptá se leckdo. Ti, jejichž zorný úhel je o pár stupňů širší, vědí, že Taťána byla první, kdo v ČR založil nadaci Krása pomoci na pomoc seniorům a aktivně se o péči o starší spoluobčany zasazuje už 13 let.

Zjistit více
Automobilka Jaguar Land Rover bude spolupracovat s vedoucí firmou v oblasti umělé inteligence

Automobilka Jaguar Land Rover bude spolupracovat s vedoucí firmou v oblasti umělé inteligence

Společnost Jaguar Land Rover uzavřela několikaleté strategické partnerství s firmou NVIDIA, lídrem v oblasti umělé inteligence (AI) a výpočetní techniky. Obě firmy budou společně vyvíjet a dodávat automatizované systémy řízení nové generace, služby a zážitky s využitím AI pro své zákazníky.

Zjistit více
Soutěžte s Albion Cars o vstupenky na festival Struny podzimu

Soutěžte s Albion Cars o vstupenky na festival Struny podzimu

Podzim a kultura patří k sobě. Zapomeňte už na letní výlety do přírody i vysedávání na zahrádkách a vydejte se společně s Albion Cars za kvalitní hudbou. Nyní můžete v naší soutěži vyhrát vstupenky na vybrané koncerty hudebního festivalu Struny podzimu, který se koná od 19. října do 22. listopadu v Praze.

Zjistit více
Jaguar chystá omezenou sérii nových ručně stavěných exemplářů modelu C-type

Jaguar chystá omezenou sérii nových ručně stavěných exemplářů modelu C-type

Oddělení Jaguar Classic představuje limitovanou sérii nově vyrobených vozů C-type Continuation u příležitosti jubilejního výročí této ikony historie motorsportu. Děje se tak 70 let poté, co se vůz poprvé zúčastnil závodu v Le Mans, který rovnou vyhrál. Přelomový automobil se veřejnosti ukázal na prestižní akci Concours of Elegance v Hampton Court Palace.

Zjistit více