Modelová řada Defender se rozrůstá o nové verze včetně luxusního Defenderu 130 Outbound

V nabídce modelové řady Defender se objevuje Defender 130 Outbound, Defender 130 s osmiválcovým motorem a výkonem 500 koní a nový, historickým odkazem inspirovaný County Exterior Pack pro Defender 110. Nové přírůstky do řady Defender nabízejí zákazníkům větší výběr a zároveň poskytují typické schopnosti v terénu a komfort na nejvyšší úrovni.

„Defender 130 Outbound je žádaným přírůstkem do rodiny modelů Defender pro naše nejdobrodružnější klienty, kteří rádi vyrážejí za poznáním a potřebují větší prostor pro přepravu vybavení. Jeho vylepšený design a prostorný interiér kombinuje jeho schopnosti a praktičnost. Vozy Defender nabízí něco speciálního pro každého, protože verze Defender 130 dostala pod kapotu osmiválcový motor, zatímco nový County Exterior Pack oslavuje historické kořeny automobilu Defender moderním pojetím klasického designu,“ řekl Mark Cameron, Managing Director řady Defender.

Defender 130 Outbound

Nový Defender 130 Outbound je k dispozici výhradně v pětimístném provedení, což přináší ještě větší potenciál pro prozkoumávání světa. Ti, kteří dávají přednost aktivnímu a dobrodružnému životnímu stylu, umožní sbalit si vše, co potřebují na cestu k dalšímu objevování.

Nový Defender 130 Outbound je určen zákazníkům, kteří vědí, že je vždy možné dojet dál. Nabízí možnost prozkoumat jakýkoli terén ve špičkovém komfortu, s účelným interiérem navrženým tak, aby se do něj vešlo vše, co si dobrodruzi mohou jen přát.

Verze 130 Outbound je k dispozici výhradně v pětimístném provedení a s až 2 516 litry (1 329 litry při použití druhé řady sedadel) prostoru v zadní části vozu. Každé dobrodružství těch, kteří touží po maximální všestrannosti a praktičnosti, bez problémů zvládne. Téměř rovná podlaha zavazadlového prostoru (s délkou 1,267 m za druhou řadou sedadel) snadno pojme vše od neoprenového oblečení a tašek s výstrojí až po kempinkové a horolezecké vybavení.

Díky jedinečným vylepšením designu karoserie vynikne Defender 130 Outbound všude, kde se objeví. K dispozici je decentní, účelný vzhled s nárazníky a mřížkou chladiče v matné černé barvě Shadow Atlas, zatímco boční výdechy jsou antracitové. Pro doplnění designu verze Outbound jsou k dispozici 20palcová kola v lesklé černé barvě a 22palcová kola v matném provedení Shadow Atlas Matt.

Paletu barev tvoří bílá Fuji White, černá Santorini Black, šedá Carpathian Grey a Eiger Grey. Vylepšení vzhledu karoserie doplňují zadní panely a D-sloupky v barvě karoserie. Pro řidiče, kteří při vyjížďkách mimo vyšlapané cesty potřebují vynikající odolnost proti poškrábání, je k dispozici ochranná fólie Satin Protective.

Na začátku a na konci každé aktivity chrání interiér praktické prvky. Odolnou gumovou rohož na podlaze zavazadlového prostoru lze sklopit a chránit tak nárazník při nakládání objemného nebo těžkého vybavení, jako jsou kola nebo kufry. Nově přidané odkládací prostory bezpečně skryjí menší předměty a díky dodatečným úchytům a nové síti pro náklad lze nejrůznější outdoorové vybavení zajistit.

Schopnosti pohonu všech kol zajišťuje osvědčený inteligentní systém pohonu všech kol Defenderu a systém Terrain Response 2. Součástí standardní výbavy jsou rovněž elektronicky řízené pneumatické odpružení a systém Adaptive Dynamics. Pokročilé systémy pro jízdu v terénu zajišťují bezproblémový a jistý průjezd jakýmkoli terénem, přičemž elektronicky řízené pneumatické odpružení dovoluje křížení náprav až 430 mm a brodivost až 900 mm.

Defender 130 Outbound může táhnout přívěs o hmotnosti až 3 000 kg, to znamená, že lze snadno táhnout vše od vodních skútrů a člunů až po karavany a přívěsy. Tažení je jednodušší díky pneumatickému odpružení a za pomoci přepínačů na vnitřní straně dveří zavazadlového prostoru můžete zvedat a spouštět záď vozidla.

Defender 130 Outbound je k dispozici s motory Ingenium – zážehovým P400 a vznětovým D300. Oba jsou vybaveny mild-hybridním systémem (MHEV) pro optimální výkonnost a spotřebu paliva.

Defender 130 V8

Modelová řada Defender 130 se rovněž rozšiřuje o přeplňovaný osmiválcový motor o objemu 5,0 litru, který nabízí kombinaci výkonu, kultivovanosti a schopností. Vůz s tímto motorem o výkonu 500 koní a točivém momentu 610 Nm dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhých 5,7 sekundy. U vrcholného osmimístného provedení tak mohou zákazníci vybírat ze tří motorů, přičemž jsou k dispozici také šestiválcové motory Ingenium P400 a D300.

Vnější vzhled Defenderu 130 V8 je nenápadný. K dispozici je výhradně v šedé barvě Carpathian Grey nebo černé Santorini Black a poznáte jej podle čtveřice koncovek výfuku, které jsou k dispozici pouze u verze s osmiválcovým motorem, posuvného panoramatického střešního okna a kontrastní černé střechy, označení V8 na karoserii, hlavních světlometů Matrix LED s charakteristickými světly pro denní svícení, zatmavených koncových svítilen, ochranných skel Privacy Glass a 22palcovými koly z lehké slitiny v barvě Satin Dark Grey.

Interiér nabízí vyhřívaná a chlazená sedadla, která jsou elektricky nastavitelná ve 14 směrech. Nastavení vašeho sedadla je také uloženo v paměti, takže není potřeba před každou jízdou sedadla přenastavovat. Ta jsou navíc čalouněna kůži Ebony Windsor v kombinaci se semišem Dinamica a obložením Robustec. Defender 130 V8 je rovněž vybaven čtyřzónovou klimatizací, vyhřívanými sedadly ve třetí řadě a klimatizovanými sedadly ve druhé řadě. Kromě toho má audio systém Meridian, Head-Up displej, interaktivní displej řidiče a systém čištění vzduchu v interiéru Cabin Air Purification Plus. Pro přesné vyhledání cíle i v těch nejodlehlejších místech je integrován i systém navigování what3words.

County Exterior Pack pro Defender 110

Ti, co hledají širší možnosti personalizace Defenderu 110, si mohou objednat nový County Exterior Pack. Je inspirován původním Defenderem County a má speciální prvky karoserie v moderním pojetí, které se ale vrací k historickému odkaz vozu s pohonem všech kol.

County Exterior Pack je k dispozici pro Defender 110. Nejpřitažlivějším doplňkem je grafika County přes dveře a bok karoserie. Samozřejmostí jsou osvětlené lišty prahů s grafikou County. 20palcová kola z lehkých slitin jsou k dispozici ve dvou povrchových úpravách, včetně leskle bílé, která doplňuje estetiku paketu karoserie.

K dispozici jsou tyto barevné kombinace:
•    Karoserie v barvě Fuji White s novou kontrastní modrou střechou, zadními dveřmi v barvě Tasman Blue a s nášlapy a grafikou s gradientem v barvě Tasman Blue
•    Karoserie v barvě Santorini Black s novou kontrastní modrou střechou, zadními dveřmi v barvě Tasman Blue a s nášlapy a grafikou s gradientem v barvě Tasman Blue 
•    Karoserie v barvě Tasman Blue s novou kontrastní modrou střechou, zadními dveřmi v barvě Fuji White a s nášlapy a grafikou s gradientem v barvě Fuji White

Mezi detaily v interiéru patří na dotek příjemná dýha Robustec, zatímco Cross Car Beam je k dispozici ve světle šedé nebo bílé barvě, čímž je prvek paketu County Exterior Pack přenesen i do interiéru.

Další vylepšení

Praktická vana na podlahu zavazadlového prostoru8 je součástí standardní výbavy všech modelů Defender 90 a osmimístného Defenderu 130. Tento nový prvek, který obsahuje vnitřní úložný prostor, vytváří téměř rovnou podlahu zavazadlového prostoru a zajišťuje, že nedochází k plýtvání místem a je zachován přístup k D-smyčkám. Nové příslušenství je k dispozici také stávajícím majitelům automobilu Defender 90 a osmimístného Defender 130.

Defender 130 Outbound, Defender 130 V8 a Defender 110 s paketem County Design Pack je možné objednávat již nyní.


Mám zájem

Další novinky

Nový Range Rover Sport SV: Moderní, luxusní a výkonná vlajková loď

Nový Range Rover Sport SV: Moderní, luxusní a výkonná vlajková loď

Nový Range Rover Sport SV je nejvýkonnější a nejdynamičtější Range Rover Sport všech dob, spojuje v sobě špičkový výkon a dynamiku s bezkonkurenčními schopnostmi Range Roveru, kultivovaností a reduktivním designem. Řada jeho technologií zvyšujících výkonnost zahrnuje nejpokročilejší systém podvozku ve své třídě a senzorický audiosystém s blahodárnými účinky na zdraví.

Zjistit více
Nový Range Rover SV Bespoke nabízí ještě větší luxus na míru

Nový Range Rover SV Bespoke nabízí ještě větší luxus na míru

Range Rover je originální luxusní SUV, které je již více než 50 let vzorem a kombinuje pohodlí s výbornými schopnostmi v terénu. V rámci této modelové řady byla uvedena služba SV Bespoke, která zákazníkům nabízí širší možnosti v tom, navrhnout si vůz podle vlastních představ a vkusu. Tato služba je dostupná pro verze Autobiography a SV.

Zjistit více
Stylová oslava 75 let: Lego Icons Classic Land Rover Defender 90 je tu

Stylová oslava 75 let: Lego Icons Classic Land Rover Defender 90 je tu

Značka Land Rover oslavuje 75 let svého ikonického vozu. Společně s firmou Lego spojila síly a vytvořily stavebnici Lego Icons Classic Land Rover Defender 90. Sada, která obsahuje 2 336 dílků, je kompletní se všemi doplňky pro terénní expedici.

Zjistit více
Nový Range Rover Velar: Sofistikovaná elegance a vytříbené detaily

Nový Range Rover Velar: Sofistikovaná elegance a vytříbené detaily

Vylepšený Range Rover Velar je ryzí vyjádření moderního luxusu, který se vyznačuje špičkovými technologiemi, typickou vytříbeností vozů Range Rover a výrazným a čistým designem.

Zjistit více
Svezte se novým Range Roverem Sport na ledové trati ve Švédsku i vy

Svezte se novým Range Roverem Sport na ledové trati ve Švédsku i vy

Nový výkonný Range Rover Sport míří do Range Rover Ice Driving Academy, kde se dynamický sportovní výkon a kultivovanost potkají s arktickou krásou. Ice Driving Academy ve švédském Arjeplogu představuje dokonalý způsob, jak si užít luxusní sportovní SUV.

Zjistit více
Vozy Range Rover a Range Rover Sport získaly pět hvězd v Euro NCAP

Vozy Range Rover a Range Rover Sport získaly pět hvězd v Euro NCAP

Nový Range Rover a Range Rover Sport získaly v nejnovějších bezpečnostních testech Euro NCAP maximální hodnocení pěti hvězd. Tato luxusní SUV čerpají z více než 50 let zkušeností a ze široké škály schopností v jakémkoli terénu, kultivovanosti a bezpečnosti.

Zjistit více
Defender je nově k dispozici i s diskrétní balistickou ochranou a ochranou proti výbuchu

Defender je nově k dispozici i s diskrétní balistickou ochranou a ochranou proti výbuchu

Díky exkluzivní dohodě o akreditaci mezi společnostmi Jaguar Land Rover a TRASCO, specialistou na ochranu vozidel, si nyní mohou příznivci modelu Defender s požadavky na ochranu bezpečnosti objednat model 110 vybavený zvýšenou balistickou ochranou a ochranou proti výbuchu.

Zjistit více
V charitativní aukci síně Christie´s se vydražily modely Defender za skoro deset milionů korun

V charitativní aukci síně Christie´s se vydražily modely Defender za skoro deset milionů korun

Kaskadérské vozy Defender z filmu No Time To Die byly vydraženy pro charitativní účely u příležitosti výročí 60 let filmů o Jamesi Bondovi a vynesly skoro 10 milionů korun (více než 9 747 000 Kč).

Zjistit více
Na počest 75. výročí vydává Land Rover limitovanou edici Defenderu

Na počest 75. výročí vydává Land Rover limitovanou edici Defenderu

První Land Rover byl představen na autosalonu v Amsterdamu v roce 1948. Společnost Land Rover si toto výročí připomíná limitovanou edicí Defender 75th Limited Edition.

Zjistit více
Klienti Albion Cars měli možnost se svézt v terénu

Klienti Albion Cars měli možnost se svézt v terénu

V úterý 13. září se v terénním areálu Sklenka nedaleko čestlického dealerství konal Albion Cars Off-Road Day 2022. Pozvaní klienti a partneři měli možnost v terénu vyzkoušet různé modely značky Land Rover.

Zjistit více
SOUTĚŽ: Vyhrajte jízdu v Defenderu s Hynkem Čermákem

SOUTĚŽ: Vyhrajte jízdu v Defenderu s Hynkem Čermákem

Už 13. září chystáme v terénním areálu Sklenka nedaleko našeho dealerství Albion Cars Off-road Day 2022. Pokud se chcete na tuto akci dostat a ještě se navíc svézt v terénu Defenderem s naším ambasadorem Hynkem Čermákem, zapojte se do soutěže na našem instagramovém profilu.

Zjistit více
Land Rover představuje expedicemi inspirovanou limitku LR Classic Defender Works V8 Trophy II

Land Rover představuje expedicemi inspirovanou limitku LR Classic Defender Works V8 Trophy II

K uctění svého celosvětového dědictví off-roadů a průzkumných výprav, uvedlo oddělení Land Rover Classic na trh 25 exkluzivních vozů Classic Defender Works V8 Trophy II. Inženýři a designéři se inspirovali modely a zážitky z Land Rover Trophy.

Zjistit více
Auta z bondovky No Time to Die se vydraží v rámci charitativní aukce

Auta z bondovky No Time to Die se vydraží v rámci charitativní aukce

Kaskadérské modely Defender, Range Rover a Jaguar XF z filmu No Time To Die patří mezi exkluzivní položky, které se budou dražit u příležitosti výročí 60 let filmů o Jamesi Bondovi.

Zjistit více
Jaguar Land Rover se připravuje na elektrifikovanou budoucnost díky novému testovacímu zařízení

Jaguar Land Rover se připravuje na elektrifikovanou budoucnost díky novému testovacímu zařízení

Společnost Jaguar Land Rover otevřela nové zařízení pro testování příští generace vozidel, které se zaměřuje na elektromagnetické rušení. Laboratoř elektromagnetické kompatibility (EMC) v Gaydonu ve Velké Británii zajistí, aby budoucí vozidla splňovala současné i budoucí právní předpisy a kvalitativní normy pro konektivitu a elektroniku.

Zjistit více
Hynek Čermák a Defender 90: „Je to parádní kára!"

Hynek Čermák a Defender 90: „Je to parádní kára!"

Kdybyste v Česku měli vybrat prototyp chlapa, navíc landroveristy a ještě k tomu takového, který je tak trochu všeobecné známý, volba by musela padnout na Hynka. Herec Hynek Čermák a Land Rover totiž jedno jest.

Zjistit více