Modelová řada Defender se rozrůstá o nové verze včetně luxusního Defenderu 130 Outbound

V nabídce modelové řady Defender se objevuje Defender 130 Outbound, Defender 130 s osmiválcovým motorem a výkonem 500 koní a nový, historickým odkazem inspirovaný County Exterior Pack pro Defender 110. Nové přírůstky do řady Defender nabízejí zákazníkům větší výběr a zároveň poskytují typické schopnosti v terénu a komfort na nejvyšší úrovni.

„Defender 130 Outbound je žádaným přírůstkem do rodiny modelů Defender pro naše nejdobrodružnější klienty, kteří rádi vyrážejí za poznáním a potřebují větší prostor pro přepravu vybavení. Jeho vylepšený design a prostorný interiér kombinuje jeho schopnosti a praktičnost. Vozy Defender nabízí něco speciálního pro každého, protože verze Defender 130 dostala pod kapotu osmiválcový motor, zatímco nový County Exterior Pack oslavuje historické kořeny automobilu Defender moderním pojetím klasického designu,“ řekl Mark Cameron, Managing Director řady Defender.

Defender 130 Outbound

Nový Defender 130 Outbound je k dispozici výhradně v pětimístném provedení, což přináší ještě větší potenciál pro prozkoumávání světa. Ti, kteří dávají přednost aktivnímu a dobrodružnému životnímu stylu, umožní sbalit si vše, co potřebují na cestu k dalšímu objevování.

Nový Defender 130 Outbound je určen zákazníkům, kteří vědí, že je vždy možné dojet dál. Nabízí možnost prozkoumat jakýkoli terén ve špičkovém komfortu, s účelným interiérem navrženým tak, aby se do něj vešlo vše, co si dobrodruzi mohou jen přát.

Verze 130 Outbound je k dispozici výhradně v pětimístném provedení a s až 2 516 litry (1 329 litry při použití druhé řady sedadel) prostoru v zadní části vozu. Každé dobrodružství těch, kteří touží po maximální všestrannosti a praktičnosti, bez problémů zvládne. Téměř rovná podlaha zavazadlového prostoru (s délkou 1,267 m za druhou řadou sedadel) snadno pojme vše od neoprenového oblečení a tašek s výstrojí až po kempinkové a horolezecké vybavení.

Díky jedinečným vylepšením designu karoserie vynikne Defender 130 Outbound všude, kde se objeví. K dispozici je decentní, účelný vzhled s nárazníky a mřížkou chladiče v matné černé barvě Shadow Atlas, zatímco boční výdechy jsou antracitové. Pro doplnění designu verze Outbound jsou k dispozici 20palcová kola v lesklé černé barvě a 22palcová kola v matném provedení Shadow Atlas Matt.

Paletu barev tvoří bílá Fuji White, černá Santorini Black, šedá Carpathian Grey a Eiger Grey. Vylepšení vzhledu karoserie doplňují zadní panely a D-sloupky v barvě karoserie. Pro řidiče, kteří při vyjížďkách mimo vyšlapané cesty potřebují vynikající odolnost proti poškrábání, je k dispozici ochranná fólie Satin Protective.

Na začátku a na konci každé aktivity chrání interiér praktické prvky. Odolnou gumovou rohož na podlaze zavazadlového prostoru lze sklopit a chránit tak nárazník při nakládání objemného nebo těžkého vybavení, jako jsou kola nebo kufry. Nově přidané odkládací prostory bezpečně skryjí menší předměty a díky dodatečným úchytům a nové síti pro náklad lze nejrůznější outdoorové vybavení zajistit.

Schopnosti pohonu všech kol zajišťuje osvědčený inteligentní systém pohonu všech kol Defenderu a systém Terrain Response 2. Součástí standardní výbavy jsou rovněž elektronicky řízené pneumatické odpružení a systém Adaptive Dynamics. Pokročilé systémy pro jízdu v terénu zajišťují bezproblémový a jistý průjezd jakýmkoli terénem, přičemž elektronicky řízené pneumatické odpružení dovoluje křížení náprav až 430 mm a brodivost až 900 mm.

Defender 130 Outbound může táhnout přívěs o hmotnosti až 3 000 kg, to znamená, že lze snadno táhnout vše od vodních skútrů a člunů až po karavany a přívěsy. Tažení je jednodušší díky pneumatickému odpružení a za pomoci přepínačů na vnitřní straně dveří zavazadlového prostoru můžete zvedat a spouštět záď vozidla.

Defender 130 Outbound je k dispozici s motory Ingenium – zážehovým P400 a vznětovým D300. Oba jsou vybaveny mild-hybridním systémem (MHEV) pro optimální výkonnost a spotřebu paliva.

Defender 130 V8

Modelová řada Defender 130 se rovněž rozšiřuje o přeplňovaný osmiválcový motor o objemu 5,0 litru, který nabízí kombinaci výkonu, kultivovanosti a schopností. Vůz s tímto motorem o výkonu 500 koní a točivém momentu 610 Nm dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhých 5,7 sekundy. U vrcholného osmimístného provedení tak mohou zákazníci vybírat ze tří motorů, přičemž jsou k dispozici také šestiválcové motory Ingenium P400 a D300.

Vnější vzhled Defenderu 130 V8 je nenápadný. K dispozici je výhradně v šedé barvě Carpathian Grey nebo černé Santorini Black a poznáte jej podle čtveřice koncovek výfuku, které jsou k dispozici pouze u verze s osmiválcovým motorem, posuvného panoramatického střešního okna a kontrastní černé střechy, označení V8 na karoserii, hlavních světlometů Matrix LED s charakteristickými světly pro denní svícení, zatmavených koncových svítilen, ochranných skel Privacy Glass a 22palcovými koly z lehké slitiny v barvě Satin Dark Grey.

Interiér nabízí vyhřívaná a chlazená sedadla, která jsou elektricky nastavitelná ve 14 směrech. Nastavení vašeho sedadla je také uloženo v paměti, takže není potřeba před každou jízdou sedadla přenastavovat. Ta jsou navíc čalouněna kůži Ebony Windsor v kombinaci se semišem Dinamica a obložením Robustec. Defender 130 V8 je rovněž vybaven čtyřzónovou klimatizací, vyhřívanými sedadly ve třetí řadě a klimatizovanými sedadly ve druhé řadě. Kromě toho má audio systém Meridian, Head-Up displej, interaktivní displej řidiče a systém čištění vzduchu v interiéru Cabin Air Purification Plus. Pro přesné vyhledání cíle i v těch nejodlehlejších místech je integrován i systém navigování what3words.

County Exterior Pack pro Defender 110

Ti, co hledají širší možnosti personalizace Defenderu 110, si mohou objednat nový County Exterior Pack. Je inspirován původním Defenderem County a má speciální prvky karoserie v moderním pojetí, které se ale vrací k historickému odkaz vozu s pohonem všech kol.

County Exterior Pack je k dispozici pro Defender 110. Nejpřitažlivějším doplňkem je grafika County přes dveře a bok karoserie. Samozřejmostí jsou osvětlené lišty prahů s grafikou County. 20palcová kola z lehkých slitin jsou k dispozici ve dvou povrchových úpravách, včetně leskle bílé, která doplňuje estetiku paketu karoserie.

K dispozici jsou tyto barevné kombinace:
•    Karoserie v barvě Fuji White s novou kontrastní modrou střechou, zadními dveřmi v barvě Tasman Blue a s nášlapy a grafikou s gradientem v barvě Tasman Blue
•    Karoserie v barvě Santorini Black s novou kontrastní modrou střechou, zadními dveřmi v barvě Tasman Blue a s nášlapy a grafikou s gradientem v barvě Tasman Blue 
•    Karoserie v barvě Tasman Blue s novou kontrastní modrou střechou, zadními dveřmi v barvě Fuji White a s nášlapy a grafikou s gradientem v barvě Fuji White

Mezi detaily v interiéru patří na dotek příjemná dýha Robustec, zatímco Cross Car Beam je k dispozici ve světle šedé nebo bílé barvě, čímž je prvek paketu County Exterior Pack přenesen i do interiéru.

Další vylepšení

Praktická vana na podlahu zavazadlového prostoru8 je součástí standardní výbavy všech modelů Defender 90 a osmimístného Defenderu 130. Tento nový prvek, který obsahuje vnitřní úložný prostor, vytváří téměř rovnou podlahu zavazadlového prostoru a zajišťuje, že nedochází k plýtvání místem a je zachován přístup k D-smyčkám. Nové příslušenství je k dispozici také stávajícím majitelům automobilu Defender 90 a osmimístného Defender 130.

Defender 130 Outbound, Defender 130 V8 a Defender 110 s paketem County Design Pack je možné objednávat již nyní.


Mám zájem

Další novinky

Výkon brzd Range Roveru Sport SV nastavuje nové standardy

Výkon brzd Range Roveru Sport SV nastavuje nové standardy

Moderní luxusní výkonná vlajková loď Range Roveru, Range Rover Sport SV MHEV, poháněná zážehovým V8 Twin Turbo s výkonem 635 koní, nedávno prokázala výkon a odolnost svého volitelného karbon-keramického brzdového systému. Absolvovala totiž dva týdny ježdění na okruhu Algarve International Circuit s jedinou sadou brzdových kotoučů a destiček.

Zjistit více
Land Rover představil Range Rover Sport v nové výbavě Stealth Pack

Land Rover představil Range Rover Sport v nové výbavě Stealth Pack

U nového Range Roveru Sport s volitelnou výbavou Stealth Pack se nepřehlédnutelně projevuje viscerální sportovní výkon tohoto modelu. Pečlivě propracovaný design podtrhuje decentní exteriér s propracovaným prémiovým metalickým lakem Carpathian Grey se saténovou ochrannou vrstvou. Ta kontrastuje s rozšířeným černým paketem, který zahrnuje výdechy na kapotě, nápisy, spodní přední a zadní nárazníky a boční prahy v lesklé barvě Narvik Black.

Zjistit více
Land Rover představuje nový vysoce výkonný Defender OCTA

Land Rover představuje nový vysoce výkonný Defender OCTA

Britská dobrodružná značka Defender v roce 2024 představí nového vysoce výkonného hrdinu do každého terénu: Nový Defender OCTA. Nová vlajková loď Defenderu bude zatím nejodolnější, nejschopnější a nejluxusnější verze v nabídce a vytyčí pro Defender nové teritorium.

Zjistit více
VIDEO: Hynek Čermák a limitka Defender Works V8 Trophy II

VIDEO: Hynek Čermák a limitka Defender Works V8 Trophy II

Herec a náš ambasador Hynek Čermák se k nám přijel podívat na jediný kus Defenderu Works V8 Trophy II v Česku a trochu si auto při té příležitosti prolezl a okomentoval ho. Nemohli jsme si tuhle příležitost nechat ujít a natočili jsme o autě s Hynkem video.

Zjistit více
Land Rover zahajuje testování nového prototypu elektrického Range Roveru

Land Rover zahajuje testování nového prototypu elektrického Range Roveru

Společnost Jaguar Land Rover otevřela pořadník pro svůj netrpělivě očekávaný elektrický model Range Rover, a to ještě před oficiálním spuštěním objednávek pro zákazníky.

Zjistit více
Beduíni, lovci i lord se svým sluhou: Slavnostně jsme otevřeli Albion Cars Brno

Beduíni, lovci i lord se svým sluhou: Slavnostně jsme otevřeli Albion Cars Brno

Značka Land Rover má na jižní Moravě nové reprezentativní sídlo v podobě showroomu Albion Cars na Heršpické ulici v Brně. Zcela nový autosalon se řadí mezi ty nejmodernější v Evropě a jeho slavnostní otevření na konci listopadu bylo výjimečnou podívanou.

Zjistit více
Továrna JLR v Nitře slaví páté výročí a potvrzuje elektrickou budoucnost

Továrna JLR v Nitře slaví páté výročí a potvrzuje elektrickou budoucnost

Společnost Jaguar Land Rover potvrdila, že její nejmodernější závod v Nitře na Slovensku bude vyrábět elektromobily v rámci strategie Reimagine. Automobilka počítá s uvedením devíti nových elektromobilů na trh do roku 2030.

Zjistit více
Land Rover nově nabízí pětiletou záruku na všechny nové modely Range Rover, Defender a Discovery

Land Rover nově nabízí pětiletou záruku na všechny nové modely Range Rover, Defender a Discovery

Zavedení prodloužené pětileté záruky od začátku září na všechny modely Range Rover, Defender a Discovery je důležitým krokem vedoucím ke zlepšení služeb poskytovaných zákazníkům automobilky Jaguar Land Rover během jejich vlastnictví.

Zjistit více
Rangeroverista Roman Holý: Zpátečka je klíč

Rangeroverista Roman Holý: Zpátečka je klíč

Král funku, milovník punku. A taky Prince. Táta, sběratel, hudební skladatel, zpěvák, frontman, producent a přemýšlivý chlapík s vášní pro život. Šumavský patriot, který osciluje mezi několika kapelami, projekty i hudebními styly. A užívá si to. Stejně jako přátel a lidí kolem sebe. Mluví rozvážně a věci umí pojmenovat, i když mnohdy s nadsázkou, obvykle trefně a nekompromisně. Jinak ale kolem jeho "afra" svítí aura spokojenosti a vděku za to, že už desítky let může dělat jen to, co ho baví.

Zjistit více
Očima prodejkyně Petry Špičkové: Range Rover a jeho luxus a zpracování

Očima prodejkyně Petry Špičkové: Range Rover a jeho luxus a zpracování

S jedním z nejluxusnějších off-roadů světa v reálu pravděpodobně nevyužijete schopnost překonat téměř metr hluboký brod. A dost možná s ním málokdy vyrazíte zdolávat blátivý terén, skály, písek. Ale o to v případě tohoto majestátního elegána asi ani nejde. Jde o to ho mít!

Zjistit více
Nový Range Rover Evoque: upravený design a sofistikované systémy

Nový Range Rover Evoque: upravený design a sofistikované systémy

Nový Range Rover Evoque má propracovaný a sofistikovaný design, který nyní inženýři obohatili o nejnovější systémy a luxusní materiály.

Zjistit více
Discovery Sport pro rok 2024: Luxusní interiér, větší všestrannost a nejmodernější systémy

Discovery Sport pro rok 2024: Luxusní interiér, větší všestrannost a nejmodernější systémy

Land Rover Discovery Sport je všestranný vůz s až sedmimístnou konfigurací interiéru, který se perfektně hodí například pro aktivní rodiny. V propracovaném a dramaticky vyhlížejícím interiéru mohou cestující využívat nejnovější informační a zábavní systém Pivi Pro na elegantním dotykovém displeji. Ten je vyroben z jednoho kusu lehce prohnutého skla. Taktéž mají k dispozici praktické úložné prostory, konfiguraci sedadel a systémy komfortní výbavy.

Zjistit více
Bahenní lázně na Sklence: Ani nepřízeň počasí letošní Off-Road Day nezkazila

Bahenní lázně na Sklence: Ani nepřízeň počasí letošní Off-Road Day nezkazila

Ve středu 7. června proběhl v terénním areálu Sklenka nedaleko našeho čestlického dealerství další ročník Albion Cars Off-Road Day. Předchozí tři dny před akcí poměrně vydatně pršelo, a to se podepsalo na stavu trati, která tak byla narozdíl od loňska mokrá a bahnitá. Ani to ale neodradilo naše klienty od testovacích jízd.

Zjistit více
Nový Range Rover Sport SV: Moderní, luxusní a výkonná vlajková loď

Nový Range Rover Sport SV: Moderní, luxusní a výkonná vlajková loď

Nový Range Rover Sport SV je nejvýkonnější a nejdynamičtější Range Rover Sport všech dob, spojuje v sobě špičkový výkon a dynamiku s bezkonkurenčními schopnostmi Range Roveru, kultivovaností a reduktivním designem. Řada jeho technologií zvyšujících výkonnost zahrnuje nejpokročilejší systém podvozku ve své třídě a senzorický audiosystém s blahodárnými účinky na zdraví.

Zjistit více
Nový Range Rover SV Bespoke nabízí ještě větší luxus na míru

Nový Range Rover SV Bespoke nabízí ještě větší luxus na míru

Range Rover je originální luxusní SUV, které je již více než 50 let vzorem a kombinuje pohodlí s výbornými schopnostmi v terénu. V rámci této modelové řady byla uvedena služba SV Bespoke, která zákazníkům nabízí širší možnosti v tom, navrhnout si vůz podle vlastních představ a vkusu. Tato služba je dostupná pro verze Autobiography a SV.

Zjistit více