Nabídka modelové řady Range Rover se rozšířila o vrcholný model SV a plug-in hybrid

Značka Land Rover představila kompletní nabídku motorizací nového modelu Range Rover včetně moderních plug-in hybridních variant a exkluzivního provedení Range Rover SV. Plug-in hybridní modely (PHEV) Range Rover P510e a P440e nabízejí výjimečnou efektivitu, dosahují produkce emisí CO2 pouze 18 g/km a poskytují elektrický dojezd až 113 km.

Range Rover zcela přirozeně kombinuje modernost a estetický půvab s technologickou vyspělostí a bezproblémovou konektivitou. Poprvé také přidává prostor až pro sedm dospělých osob.

Rozšířená efektivita

Schopnosti plug-in hybridních modelů s prodlouženým dojezdem se projevují jejich výkonem a účinností. Certifikovaná data potvrzují, že plug-in hybridní verze nabízí podle standardů WLTP elektrický dojezd 113 km a produkci emisí CO2 pouze 18 g/km. V reálném světě tyto hodnoty znamenají elektrický dojezd zhruba 88 km. Původní odhady takto vysoká čísla neočekávaly.

Tento třináctiprocentní nárůst přináší typickým majitelům modelu Range Rover možnost podniknout 75 procent jejich cest výhradně v čistě elektrickém režimu. Jako jeden z mála plug-in hybridů dostupných na současném trhu umožňuje nový Range Rover rychlonabíjení stejnosměrným proudem při využití výkonu až 50 kW. Akumulátory se díky tomu nabíjí na 80 % za méně než jednu hodinu. Range Rover je jeden z nejrychleji se dobíjejících plug-in hybridů.

Nejvýkonnější plug-in hybridní motorizace P510e poskytuje ještě větší kultivovanost a nenucený výkon. Díky kombinaci 38kWh lithium-iontové baterie, 105kW elektromotoru a třílitrového šestiválcového motoru Ingenium zrychlí nové luxusní SUV z nuly na 100 km/h za 5,6 sekundy.

Kromě plug-in hybridních modelů P510e a P440e spojujících téměř neslyšnou elektrickou jízdu s nenuceným výkonem je nový Range Rover dostupný s několika úspornými mild-hybridními zážehovými a vznětovými motory nebo se zcela novým vidlicovým osmiválcovým motorem. Zákazníci také mohou vybírat ze čtyř, pěti a sedmimístných interiérů nabízených v kombinaci se základním nebo prodlouženým rozvorem náprav.

Range Rover SV

Na vrcholu řady Range Rover stojí model SV, který představuje kombinaci luxusu a personalizace. Zákazníkům přináší exkluzivní materiály, vybrané designové motivy a historicky nejširšími možnostmi individualizace od expertů divize Special Vehicle Operations.

Vlajkový model SV, v minulosti prezentovaný v rámci nabídky rodiny SVAutobiography, staví na modernosti nové generace Range Roveru, prvotřídním zpracování a bezkonkurenčních schopnostech navíc doplněných o specifické designové detaily a široký výběr materiálů. Nový Range Rover SV může být nakonfigurován ve více než 1,6 milionu kombinací.

Unikátní provedení předního nárazníku a maska chladiče s pěti lamelami identifikují nový vlajkový model, stejně jako laserem leptaný kulatý znak SV na vertikálních dveřních lištách, nová keramická plaketa SV v bílé barvě umístěná na zadních dveřích nebo na přání dodávané disky se třemi povrchovými úpravami o velikosti 23 palců. Nabídka exkluzivních materiálů zahrnuje lesklé kovy, jemnou keramiku, šetrně opracované dřevo a měkkou semianilinovou kůži, stejně jako udržitelné nekožené čalounění Ultrafabrics.

Čistě luxusní designová záležitost SV „Serenity“ a tajemná varianta SV „Intrepid“ jsou klíčem k personalizaci vrcholného modelu Range Rover SV. Každá z těchto linií dodává Range Roveru SV specifický výraz a může být nezávisle kombinovaná pro exteriér a interiér, ve spojení se standardním exteriérem a interiérem Range Roveru SV, nebo lze jednu z těchto linií aplikovat na vůz jako celek. Kontrastní dvoubarevné varianty interiéru od sebe vizuálně oddělují přední a zadní část kabiny.

Range Rover SV je možné objednat jak se standardním (SWB), tak s prodlouženým rozvorem náprav (LWB). Nabídka výkonných a efektivních motorizací zahrnuje plug-in hybrid o výkonu 510 koní (pouze pro SWB), úsporný řadový dieselový motor D350 a jemný, dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválcový motor (530 koní). Osmiválcový agregát je o 17 % úspornější a disponuje o 50 Nm vyšším točivým momentem než osmiválcový motor minulé generace. Range Rover SV vybavený tímto motorem dosahuje maximální rychlosti 260 km/h.

Zájemci o Range Rover s prodlouženým rozvorem náprav mohou u verze SV zvolit čtyřmístnou specifikaci interiéru pojmenovanou jako „Signature Suite“ představující absolutní vrchol interiérů dostupných pro Range Rover SV. Luxusní design je soustředěn kolem elegantní středové konzole táhnoucí se přes celou délku interiéru od předních až po zadní sedadla. V této konzoli je uložen elektricky ovládaný stolek Club Table, elektricky výsuvné držáky nápojů a je v ní integrována také chladnička s křišťálovým sklem.

Modely Range Rover SV jsou navíc dostupné také s dvojicí obrazovek o velikosti 13,1 palce pro zadní cestující. Jde o největší obrazovky, jaké kdy Range Rover svým cestujícím nabídl. Jejich velikost je pro adekvátní pohodlí optimální. Sluchátka nabízející vysokou věrnost přehrávaného zvuku jsou navržena speciálně pro Range Rover SV a přináší lepší výkon ve vyšších frekvencích.

Elektrifikovaná budoucnost

Nový Range Rover se stane prvním sériově vyráběným elektromobilem značky Land Rover, stoprocentně elektrický model bude odhalen v roce 2024. Do konce tohoto desetiletí bude každý nový Land Rover dostupný s čistě elektrickým pohonem, což pomůže automobilce Jaguar Land Rover splnit cíle stanovené v rámci strategie Reimagine. Ta předpokládá do roku 2039 dosažení nulových emisí u všech produktů, ve všech provozech i v dodavatelském řetězci.


Mám zájem

Další novinky

Beduíni, lovci i lord se svým sluhou: Slavnostně jsme otevřeli Albion Cars Brno

Beduíni, lovci i lord se svým sluhou: Slavnostně jsme otevřeli Albion Cars Brno

Značka Land Rover má na jižní Moravě nové reprezentativní sídlo v podobě showroomu Albion Cars na Heršpické ulici v Brně. Zcela nový autosalon se řadí mezi ty nejmodernější v Evropě a jeho slavnostní otevření na konci listopadu bylo výjimečnou podívanou.

Zjistit více
Továrna JLR v Nitře slaví páté výročí a potvrzuje elektrickou budoucnost

Továrna JLR v Nitře slaví páté výročí a potvrzuje elektrickou budoucnost

Společnost Jaguar Land Rover potvrdila, že její nejmodernější závod v Nitře na Slovensku bude vyrábět elektromobily v rámci strategie Reimagine. Automobilka počítá s uvedením devíti nových elektromobilů na trh do roku 2030.

Zjistit více
Land Rover nově nabízí pětiletou záruku na všechny nové modely Range Rover, Defender a Discovery

Land Rover nově nabízí pětiletou záruku na všechny nové modely Range Rover, Defender a Discovery

Zavedení prodloužené pětileté záruky od začátku září na všechny modely Range Rover, Defender a Discovery je důležitým krokem vedoucím ke zlepšení služeb poskytovaných zákazníkům automobilky Jaguar Land Rover během jejich vlastnictví.

Zjistit více
Rangeroverista Roman Holý: Zpátečka je klíč

Rangeroverista Roman Holý: Zpátečka je klíč

Král funku, milovník punku. A taky Prince. Táta, sběratel, hudební skladatel, zpěvák, frontman, producent a přemýšlivý chlapík s vášní pro život. Šumavský patriot, který osciluje mezi několika kapelami, projekty i hudebními styly. A užívá si to. Stejně jako přátel a lidí kolem sebe. Mluví rozvážně a věci umí pojmenovat, i když mnohdy s nadsázkou, obvykle trefně a nekompromisně. Jinak ale kolem jeho "afra" svítí aura spokojenosti a vděku za to, že už desítky let může dělat jen to, co ho baví.

Zjistit více
Očima prodejkyně Petry Špičkové: Range Rover a jeho luxus a zpracování

Očima prodejkyně Petry Špičkové: Range Rover a jeho luxus a zpracování

S jedním z nejluxusnějších off-roadů světa v reálu pravděpodobně nevyužijete schopnost překonat téměř metr hluboký brod. A dost možná s ním málokdy vyrazíte zdolávat blátivý terén, skály, písek. Ale o to v případě tohoto majestátního elegána asi ani nejde. Jde o to ho mít!

Zjistit více
Nový Range Rover Evoque: upravený design a sofistikované systémy

Nový Range Rover Evoque: upravený design a sofistikované systémy

Nový Range Rover Evoque má propracovaný a sofistikovaný design, který nyní inženýři obohatili o nejnovější systémy a luxusní materiály.

Zjistit více
Discovery Sport pro rok 2024: Luxusní interiér, větší všestrannost a nejmodernější systémy

Discovery Sport pro rok 2024: Luxusní interiér, větší všestrannost a nejmodernější systémy

Land Rover Discovery Sport je všestranný vůz s až sedmimístnou konfigurací interiéru, který se perfektně hodí například pro aktivní rodiny. V propracovaném a dramaticky vyhlížejícím interiéru mohou cestující využívat nejnovější informační a zábavní systém Pivi Pro na elegantním dotykovém displeji. Ten je vyroben z jednoho kusu lehce prohnutého skla. Taktéž mají k dispozici praktické úložné prostory, konfiguraci sedadel a systémy komfortní výbavy.

Zjistit více
Bahenní lázně na Sklence: Ani nepřízeň počasí letošní Off-Road Day nezkazila

Bahenní lázně na Sklence: Ani nepřízeň počasí letošní Off-Road Day nezkazila

Ve středu 7. června proběhl v terénním areálu Sklenka nedaleko našeho čestlického dealerství další ročník Albion Cars Off-Road Day. Předchozí tři dny před akcí poměrně vydatně pršelo, a to se podepsalo na stavu trati, která tak byla narozdíl od loňska mokrá a bahnitá. Ani to ale neodradilo naše klienty od testovacích jízd.

Zjistit více
Nový Range Rover Sport SV: Moderní, luxusní a výkonná vlajková loď

Nový Range Rover Sport SV: Moderní, luxusní a výkonná vlajková loď

Nový Range Rover Sport SV je nejvýkonnější a nejdynamičtější Range Rover Sport všech dob, spojuje v sobě špičkový výkon a dynamiku s bezkonkurenčními schopnostmi Range Roveru, kultivovaností a reduktivním designem. Řada jeho technologií zvyšujících výkonnost zahrnuje nejpokročilejší systém podvozku ve své třídě a senzorický audiosystém s blahodárnými účinky na zdraví.

Zjistit více
Nový Range Rover SV Bespoke nabízí ještě větší luxus na míru

Nový Range Rover SV Bespoke nabízí ještě větší luxus na míru

Range Rover je originální luxusní SUV, které je již více než 50 let vzorem a kombinuje pohodlí s výbornými schopnostmi v terénu. V rámci této modelové řady byla uvedena služba SV Bespoke, která zákazníkům nabízí širší možnosti v tom, navrhnout si vůz podle vlastních představ a vkusu. Tato služba je dostupná pro verze Autobiography a SV.

Zjistit více
Modelová řada Defender se rozrůstá o nové verze včetně luxusního Defenderu 130 Outbound

Modelová řada Defender se rozrůstá o nové verze včetně luxusního Defenderu 130 Outbound

V nabídce modelové řady Defender se objevuje Defender 130 Outbound, Defender 130 s osmiválcovým motorem a výkonem 500 koní a nový, historickým odkazem inspirovaný County Exterior Pack pro Defender 110. Nové přírůstky do řady Defender nabízejí zákazníkům větší výběr a zároveň poskytují typické schopnosti v terénu a komfort na nejvyšší úrovni.

Zjistit více
Stylová oslava 75 let: Lego Icons Classic Land Rover Defender 90 je tu

Stylová oslava 75 let: Lego Icons Classic Land Rover Defender 90 je tu

Značka Land Rover oslavuje 75 let svého ikonického vozu. Společně s firmou Lego spojila síly a vytvořily stavebnici Lego Icons Classic Land Rover Defender 90. Sada, která obsahuje 2 336 dílků, je kompletní se všemi doplňky pro terénní expedici.

Zjistit více
Nový Range Rover Velar: Sofistikovaná elegance a vytříbené detaily

Nový Range Rover Velar: Sofistikovaná elegance a vytříbené detaily

Vylepšený Range Rover Velar je ryzí vyjádření moderního luxusu, který se vyznačuje špičkovými technologiemi, typickou vytříbeností vozů Range Rover a výrazným a čistým designem.

Zjistit více
Svezte se novým Range Roverem Sport na ledové trati ve Švédsku i vy

Svezte se novým Range Roverem Sport na ledové trati ve Švédsku i vy

Nový výkonný Range Rover Sport míří do Range Rover Ice Driving Academy, kde se dynamický sportovní výkon a kultivovanost potkají s arktickou krásou. Ice Driving Academy ve švédském Arjeplogu představuje dokonalý způsob, jak si užít luxusní sportovní SUV.

Zjistit více
Vozy Range Rover a Range Rover Sport získaly pět hvězd v Euro NCAP

Vozy Range Rover a Range Rover Sport získaly pět hvězd v Euro NCAP

Nový Range Rover a Range Rover Sport získaly v nejnovějších bezpečnostních testech Euro NCAP maximální hodnocení pěti hvězd. Tato luxusní SUV čerpají z více než 50 let zkušeností a ze široké škály schopností v jakémkoli terénu, kultivovanosti a bezpečnosti.

Zjistit více