Nabídka modelové řady Range Rover se rozšířila o vrcholný model SV a plug-in hybrid

Značka Land Rover představila kompletní nabídku motorizací nového modelu Range Rover včetně moderních plug-in hybridních variant a exkluzivního provedení Range Rover SV. Plug-in hybridní modely (PHEV) Range Rover P510e a P440e nabízejí výjimečnou efektivitu, dosahují produkce emisí CO2 pouze 18 g/km a poskytují elektrický dojezd až 113 km.

Range Rover zcela přirozeně kombinuje modernost a estetický půvab s technologickou vyspělostí a bezproblémovou konektivitou. Poprvé také přidává prostor až pro sedm dospělých osob.

Rozšířená efektivita

Schopnosti plug-in hybridních modelů s prodlouženým dojezdem se projevují jejich výkonem a účinností. Certifikovaná data potvrzují, že plug-in hybridní verze nabízí podle standardů WLTP elektrický dojezd 113 km a produkci emisí CO2 pouze 18 g/km. V reálném světě tyto hodnoty znamenají elektrický dojezd zhruba 88 km. Původní odhady takto vysoká čísla neočekávaly.

Tento třináctiprocentní nárůst přináší typickým majitelům modelu Range Rover možnost podniknout 75 procent jejich cest výhradně v čistě elektrickém režimu. Jako jeden z mála plug-in hybridů dostupných na současném trhu umožňuje nový Range Rover rychlonabíjení stejnosměrným proudem při využití výkonu až 50 kW. Akumulátory se díky tomu nabíjí na 80 % za méně než jednu hodinu. Range Rover je jeden z nejrychleji se dobíjejících plug-in hybridů.

Nejvýkonnější plug-in hybridní motorizace P510e poskytuje ještě větší kultivovanost a nenucený výkon. Díky kombinaci 38kWh lithium-iontové baterie, 105kW elektromotoru a třílitrového šestiválcového motoru Ingenium zrychlí nové luxusní SUV z nuly na 100 km/h za 5,6 sekundy.

Kromě plug-in hybridních modelů P510e a P440e spojujících téměř neslyšnou elektrickou jízdu s nenuceným výkonem je nový Range Rover dostupný s několika úspornými mild-hybridními zážehovými a vznětovými motory nebo se zcela novým vidlicovým osmiválcovým motorem. Zákazníci také mohou vybírat ze čtyř, pěti a sedmimístných interiérů nabízených v kombinaci se základním nebo prodlouženým rozvorem náprav.

Range Rover SV

Na vrcholu řady Range Rover stojí model SV, který představuje kombinaci luxusu a personalizace. Zákazníkům přináší exkluzivní materiály, vybrané designové motivy a historicky nejširšími možnostmi individualizace od expertů divize Special Vehicle Operations.

Vlajkový model SV, v minulosti prezentovaný v rámci nabídky rodiny SVAutobiography, staví na modernosti nové generace Range Roveru, prvotřídním zpracování a bezkonkurenčních schopnostech navíc doplněných o specifické designové detaily a široký výběr materiálů. Nový Range Rover SV může být nakonfigurován ve více než 1,6 milionu kombinací.

Unikátní provedení předního nárazníku a maska chladiče s pěti lamelami identifikují nový vlajkový model, stejně jako laserem leptaný kulatý znak SV na vertikálních dveřních lištách, nová keramická plaketa SV v bílé barvě umístěná na zadních dveřích nebo na přání dodávané disky se třemi povrchovými úpravami o velikosti 23 palců. Nabídka exkluzivních materiálů zahrnuje lesklé kovy, jemnou keramiku, šetrně opracované dřevo a měkkou semianilinovou kůži, stejně jako udržitelné nekožené čalounění Ultrafabrics.

Čistě luxusní designová záležitost SV „Serenity“ a tajemná varianta SV „Intrepid“ jsou klíčem k personalizaci vrcholného modelu Range Rover SV. Každá z těchto linií dodává Range Roveru SV specifický výraz a může být nezávisle kombinovaná pro exteriér a interiér, ve spojení se standardním exteriérem a interiérem Range Roveru SV, nebo lze jednu z těchto linií aplikovat na vůz jako celek. Kontrastní dvoubarevné varianty interiéru od sebe vizuálně oddělují přední a zadní část kabiny.

Range Rover SV je možné objednat jak se standardním (SWB), tak s prodlouženým rozvorem náprav (LWB). Nabídka výkonných a efektivních motorizací zahrnuje plug-in hybrid o výkonu 510 koní (pouze pro SWB), úsporný řadový dieselový motor D350 a jemný, dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválcový motor (530 koní). Osmiválcový agregát je o 17 % úspornější a disponuje o 50 Nm vyšším točivým momentem než osmiválcový motor minulé generace. Range Rover SV vybavený tímto motorem dosahuje maximální rychlosti 260 km/h.

Zájemci o Range Rover s prodlouženým rozvorem náprav mohou u verze SV zvolit čtyřmístnou specifikaci interiéru pojmenovanou jako „Signature Suite“ představující absolutní vrchol interiérů dostupných pro Range Rover SV. Luxusní design je soustředěn kolem elegantní středové konzole táhnoucí se přes celou délku interiéru od předních až po zadní sedadla. V této konzoli je uložen elektricky ovládaný stolek Club Table, elektricky výsuvné držáky nápojů a je v ní integrována také chladnička s křišťálovým sklem.

Modely Range Rover SV jsou navíc dostupné také s dvojicí obrazovek o velikosti 13,1 palce pro zadní cestující. Jde o největší obrazovky, jaké kdy Range Rover svým cestujícím nabídl. Jejich velikost je pro adekvátní pohodlí optimální. Sluchátka nabízející vysokou věrnost přehrávaného zvuku jsou navržena speciálně pro Range Rover SV a přináší lepší výkon ve vyšších frekvencích.

Elektrifikovaná budoucnost

Nový Range Rover se stane prvním sériově vyráběným elektromobilem značky Land Rover, stoprocentně elektrický model bude odhalen v roce 2024. Do konce tohoto desetiletí bude každý nový Land Rover dostupný s čistě elektrickým pohonem, což pomůže automobilce Jaguar Land Rover splnit cíle stanovené v rámci strategie Reimagine. Ta předpokládá do roku 2039 dosažení nulových emisí u všech produktů, ve všech provozech i v dodavatelském řetězci.


Mám zájem

Další novinky

Stylová oslava 75 let: Lego Icons Classic Land Rover Defender 90 je tu

Stylová oslava 75 let: Lego Icons Classic Land Rover Defender 90 je tu

Značka Land Rover oslavuje 75 let svého ikonického vozu. Společně s firmou Lego spojila síly a vytvořily stavebnici Lego Icons Classic Land Rover Defender 90. Sada, která obsahuje 2 336 dílků, je kompletní se všemi doplňky pro terénní expedici.

Zjistit více
Nový Range Rover Velar: Sofistikovaná elegance a vytříbené detaily

Nový Range Rover Velar: Sofistikovaná elegance a vytříbené detaily

Vylepšený Range Rover Velar je ryzí vyjádření moderního luxusu, který se vyznačuje špičkovými technologiemi, typickou vytříbeností vozů Range Rover a výrazným a čistým designem.

Zjistit více
Svezte se novým Range Roverem Sport na ledové trati ve Švédsku i vy

Svezte se novým Range Roverem Sport na ledové trati ve Švédsku i vy

Nový výkonný Range Rover Sport míří do Range Rover Ice Driving Academy, kde se dynamický sportovní výkon a kultivovanost potkají s arktickou krásou. Ice Driving Academy ve švédském Arjeplogu představuje dokonalý způsob, jak si užít luxusní sportovní SUV.

Zjistit více
Vozy Range Rover a Range Rover Sport získaly pět hvězd v Euro NCAP

Vozy Range Rover a Range Rover Sport získaly pět hvězd v Euro NCAP

Nový Range Rover a Range Rover Sport získaly v nejnovějších bezpečnostních testech Euro NCAP maximální hodnocení pěti hvězd. Tato luxusní SUV čerpají z více než 50 let zkušeností a ze široké škály schopností v jakémkoli terénu, kultivovanosti a bezpečnosti.

Zjistit více
Defender je nově k dispozici i s diskrétní balistickou ochranou a ochranou proti výbuchu

Defender je nově k dispozici i s diskrétní balistickou ochranou a ochranou proti výbuchu

Díky exkluzivní dohodě o akreditaci mezi společnostmi Jaguar Land Rover a TRASCO, specialistou na ochranu vozidel, si nyní mohou příznivci modelu Defender s požadavky na ochranu bezpečnosti objednat model 110 vybavený zvýšenou balistickou ochranou a ochranou proti výbuchu.

Zjistit více
V charitativní aukci síně Christie´s se vydražily modely Defender za skoro deset milionů korun

V charitativní aukci síně Christie´s se vydražily modely Defender za skoro deset milionů korun

Kaskadérské vozy Defender z filmu No Time To Die byly vydraženy pro charitativní účely u příležitosti výročí 60 let filmů o Jamesi Bondovi a vynesly skoro 10 milionů korun (více než 9 747 000 Kč).

Zjistit více
Na počest 75. výročí vydává Land Rover limitovanou edici Defenderu

Na počest 75. výročí vydává Land Rover limitovanou edici Defenderu

První Land Rover byl představen na autosalonu v Amsterdamu v roce 1948. Společnost Land Rover si toto výročí připomíná limitovanou edicí Defender 75th Limited Edition.

Zjistit více
Klienti Albion Cars měli možnost se svézt v terénu

Klienti Albion Cars měli možnost se svézt v terénu

V úterý 13. září se v terénním areálu Sklenka nedaleko čestlického dealerství konal Albion Cars Off-Road Day 2022. Pozvaní klienti a partneři měli možnost v terénu vyzkoušet různé modely značky Land Rover.

Zjistit více
SOUTĚŽ: Vyhrajte jízdu v Defenderu s Hynkem Čermákem

SOUTĚŽ: Vyhrajte jízdu v Defenderu s Hynkem Čermákem

Už 13. září chystáme v terénním areálu Sklenka nedaleko našeho dealerství Albion Cars Off-road Day 2022. Pokud se chcete na tuto akci dostat a ještě se navíc svézt v terénu Defenderem s naším ambasadorem Hynkem Čermákem, zapojte se do soutěže na našem instagramovém profilu.

Zjistit více
Land Rover představuje expedicemi inspirovanou limitku LR Classic Defender Works V8 Trophy II

Land Rover představuje expedicemi inspirovanou limitku LR Classic Defender Works V8 Trophy II

K uctění svého celosvětového dědictví off-roadů a průzkumných výprav, uvedlo oddělení Land Rover Classic na trh 25 exkluzivních vozů Classic Defender Works V8 Trophy II. Inženýři a designéři se inspirovali modely a zážitky z Land Rover Trophy.

Zjistit více
Auta z bondovky No Time to Die se vydraží v rámci charitativní aukce

Auta z bondovky No Time to Die se vydraží v rámci charitativní aukce

Kaskadérské modely Defender, Range Rover a Jaguar XF z filmu No Time To Die patří mezi exkluzivní položky, které se budou dražit u příležitosti výročí 60 let filmů o Jamesi Bondovi.

Zjistit více
Jaguar Land Rover se připravuje na elektrifikovanou budoucnost díky novému testovacímu zařízení

Jaguar Land Rover se připravuje na elektrifikovanou budoucnost díky novému testovacímu zařízení

Společnost Jaguar Land Rover otevřela nové zařízení pro testování příští generace vozidel, které se zaměřuje na elektromagnetické rušení. Laboratoř elektromagnetické kompatibility (EMC) v Gaydonu ve Velké Británii zajistí, aby budoucí vozidla splňovala současné i budoucí právní předpisy a kvalitativní normy pro konektivitu a elektroniku.

Zjistit více
Hynek Čermák a Defender 90: „Je to parádní kára!"

Hynek Čermák a Defender 90: „Je to parádní kára!"

Kdybyste v Česku měli vybrat prototyp chlapa, navíc landroveristy a ještě k tomu takového, který je tak trochu všeobecné známý, volba by musela padnout na Hynka. Herec Hynek Čermák a Land Rover totiž jedno jest.

Zjistit více
Rychle najde jakékoliv místo: Jaguar Land Rover a What3Words přinášejí speciální řešení navigace

Rychle najde jakékoliv místo: Jaguar Land Rover a What3Words přinášejí speciální řešení navigace

Jaguar Land Rover nabízí zákazníkům přesnou navigaci i v těch nejodlehlejších lokalitách. Jde o prvního výrobce automobilů, který prostřednictvím vzdálené aktualizace softwaru over-the-air (SOTA) integroval celosvětový lokalizační systém what3words do nových vozidel a modelů, které již jezdí po silnicích.

Zjistit více
Land Rover Defender 130: Ideální vůz pro dobrodružství až osmi osob

Land Rover Defender 130: Ideální vůz pro dobrodružství až osmi osob

Vedle modelových verzí Defender 90 a Defender 110 přináší Defender 130 další rozměr do rodiny terénních vozů. Zažít dobrodružství může teď až osm lidí uvnitř automobilu.

Zjistit více