Defender oslavuje přelomový okamžik ve spolupráci s Britským červeným křížem, neboť si připomíná 70 let svého humanitárního partnerství – jednoho z nejdéle trvajících charitativních partnerství svého druhu na světě.
Kořeny Defenderu sahají až k Land Roveru Series I, který měl světovou premiéru na autosalonu v Amsterdamu v dubnu 1948 a v roce 1954 vstoupil do služeb Hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce. Letos uplyne 70 let od chvíle, kdy Land Rover Series I – speciálně upravený vůz používaný jako mobilní ošetřovna – vyrazil do služby v pouštích Dubaje.
Dnes pokračuje závazek Defenderu podporovat komunity v krizových situacích oznámením jeho nejnovějšího projektu, který je příhodně realizován v Itálii, kde se před 160 lety zrodila největší humanitární organizace na světě.
Během oslav u příležitosti zahájení činnosti hnutí, které poprvé před 160 lety nastínil zakladatel Henry Dunant v Solferinu, byl italskému Červenému kříži předán speciálně pro případ nouze upravený Defender 130. Je vybaven moderním satelitním komunikačním zařízením, bude zajišťovat nepřetržité celostátní spojení a přístup v některých z nejhůře dostupných, katastrofami postižených oblastí v zemi.
Nový vůz byl s podporou specialistů italského Červeného kříže upraven tak, aby zvládl nejtěžší mimořádné události, a zajistil, že mobilizace humanitární pomoci nebude nikdy ohrožena výpadky mobilní sítě, což je při ekologických katastrofách, jako jsou záplavy a sesuvy půdy, častý problém.
Průkopnický projekt zahrnuje využití satelitní technologie prostřednictvím antény umístěné na střeše vozu. Tato technologie je již používána u statických záchranných jednotek Italského Červeného kříže, ale v mobilní jednotce bude prostřednictvím Defenderu 130 Outbound, který je připraven zvládnout i ten nejdrsnější terén a nejnáročnější podmínky, nasazena poprvé.
Vůz bude rovněž vybaven navijákem a tažným hákem, což umožní plně využít tažnou kapacitu Defenderu 130 Outbound 3000 kg. Defender spolupracuje s Britským Červeným křížem a Mezinárodní federací společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) a pomáhá zranitelným komunitám po celém světě připravovat se na krize, reagovat na ně a zotavovat se z nich. Je odhadováno, že za sedm desetiletí spolupráce pozitivně ovlivnila životy více než dvou milionů lidí ve více než 50 zemích světa.
„Dlouholeté partnerství mezi Defenderem a Mezinárodním hnutím Červeného kříže a Červeného půlměsíce ukazuje, čeho lze dosáhnout, když se spolupracuje s trvalým závazkem. Naše partnerství s Britským Červeným křížem a IFRC dosud pozitivně ovlivnilo více než dva miliony lidských životů po celém světě. To, co v roce 1954 začalo v pouštích Dubaje a lesních vesnicích Keni, se stalo součástí naší DNA. Společně poskytujeme lidstvu životně důležitou pomoc, často tam, kde končí asfalt, a v těch nejtěžších podmínkách. Doufám, že budeme pomáhat těm nejpotřebnějším ještě dalších sedm desetiletí,“ řekl Mark Cameron, výkonný ředitel značky Defender.
Defender se v letošním roce zúčastní řady oslav a iniciativ pro získávání finančních prostředků na podporu partnerství a představení své pokračující mezinárodní práce.
Vzhledem k tomu, že komunity čelí vedle katastrof i hrozbám, jako je nedostatek potravin, konflikty a změna klimatu, nebyla práce partnerství nikdy důležitější. Defender se aktivně podílí na šesti klíčových mezinárodních projektech po celém světě.
Velká Británie: Defender spolupracuje s týmy Britského červeného kříže po celé Velké Británii, včetně severního Walesu, kam byl loni darován speciálně upravený zásahový Defender 130 na podporu komunit zasažených extrémním počasím. Defender rovněž podporuje osoby postižené mimořádnými událostmi, jako jsou požáry domů a výpadky proudu, a financuje školení dobrovolníků a základní zásoby.
Nepál: Defender ve spolupráci s nepálskou společností Červeného kříže pomáhá komunitám v osmi ohrožených regionech. Projekty poskytují ohroženým komunitám znalosti a sebedůvěru, aby se mohly připravit na katastrofy, zvýšit svou odolnost a snížit dopady mimořádných událostí. Během dvou let byla poskytnuta pomoc více než 15 000 domácnostem.
Itálie: Pátrací a záchranné akce jsou součástí DNA Defenderu. Finanční prostředky Defenderu pomáhají školit stovky dobrovolníků, zajišťovat základní zásoby a organizovat důležitá cvičení nasazení a simulační cvičení s cílem posílit pátrací a záchranné schopnosti na mezinárodní úrovni. To zajišťuje, že pracovníci Červeného kříže a Červeného půlměsíce mohou poskytnout nezbytnou pomoc v okamžiku, kdy krize udeří.
Austrálie: Defender podporuje odolnost komunit při katastrofách v Novém Jižním Walesu, kde požáry a záplavy ohrožují zranitelné skupiny obyvatel. S podporou Defenderu pracuje Australský Červený kříž v oblastech ohrožených katastrofami a podporuje zřizování komunitních týmů, které hrají hlavní roli při řešení mimořádných událostí na lokální úrovni. Díky tomuto posilujícímu přístupu bylo vyškoleno více než 4 000 lidí. Defendery jsou využívány po celé zemi, aby pomohly Australskému červenému kříži dostat se k odlehlým komunitám.
Švýcarsko: Od dubna 2023 Defender podporuje pátrací a záchrannou organizaci REDOG, která je součástí Švýcarského červeného kříže, a která se zaměřuje na výcvik pátracích psů pro rychlé nasazení ve Švýcarsku i mimo něj. Díky jejímu financování bylo vyškoleno 400 členů týmu – její operativci za tuto dobu nasadili 23 psích týmů.
Maroko: Díky spolupráci s IFRC je Defender k dispozici, kde je to nejvíce potřeba. Podporuje úsilí o pomoc při katastrofách a mimořádných událostech pomocí vozů, které jsou v současné době nasazeny v Maroku po zemětřesení v roce 2023 – nejsmrtelnějším, jaké zemi postihlo za posledních 20 let.
Poté, co byla v roce 1954 uvedena do provozu první mobilní ošetřovna, bylo do Keni vysláno několik Land Roverů Series I, aby podpořily zdravotní sestry při poskytování zdravotnických a sociálních služeb ženám a dětem v pralesních vesnicích v oblasti Nyeri.
V roce 1968 byly během konfliktu v Biafře vozy vyslány do Nigérie na podporu humanitárního úsilí Mezinárodních společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce, zatímco v roce 1977 Land Rovery rozvážely pomoc po cyklonu v indickém Andhrapradéši.
V letech 2008 až 2009 se Defendery podílely na operacích v souvislosti s hurikány na Turks a Caicos a Kajmanských ostrovech. V roce 2015 také podpořily sanitární projekty a výcviková cvičení v Tádžikistánu. Jen v rámci tohoto projektu bylo v oblasti základních zdravotních a hygienických návyků vzděláno více než 42 000 dospělých a 4 000 dětí.
Nedávno vztahy mezi Hnutím Červeného kříže a Červeného půlměsíce a Defenderem vyústily v to, že kolegové pomáhali testovat vhodnost nejnovější generace modelu pro humanitární práci. Odborníci z vozového parku IFRC v Dubaji se v roce 2019 vydali do nelítostného pouštního písku a na klikatý asfalt dálnice Jebel Jais, aby zhodnotili terénní schopnosti a ovladatelnost prototypů Defenderu na silnici.
Defender sehrál klíčovou roli během pandemie Covid-19, kdy byla flotila 27 vozů nasazena společně s Britským červeným křížem, aby doručovala léky a potraviny ohroženým lidem po celé Velké Británii. Celosvětově pak společnosti Červeného kříže a Červeného půlměsíce podporovala flotila 267 Defenderů.
Nabízíme prohlídku vozu pomocí moderních technologií na dálku z bezpečí Vašeho domova.
Pro domluvu přesného termínu Vás bude v
nejbližší době kontaktovat náš prodejce.
Tato webová stránka používá cookies
Za účelem zkvalitnění našich služeb používáme na této stránce soubory cookies. Pro více informací přejděte na
Podmínky pro používání internetových stránek.