Nový Range Rover Sport SV: Moderní, luxusní a výkonná vlajková loď

Nový Range Rover Sport SV je nejvýkonnější a nejdynamičtější Range Rover Sport všech dob, spojuje v sobě špičkový výkon a dynamiku s bezkonkurenčními schopnostmi Range Roveru, kultivovaností a reduktivním designem. Řada jeho technologií zvyšujících výkonnost zahrnuje nejpokročilejší systém podvozku ve své třídě a senzorický audiosystém s blahodárnými účinky na zdraví.

Šampion mezi moderními luxusními výkonnými vozy zaujímá své místo na vrcholu omlazené řady Range Rover Sport a posouvá její sportovnost, dynamické schopnosti a asertivní vzhled na vyšší úroveň.

Exkluzivní design s vylepšenou aerodynamikou, který je neodmyslitelnou součástí vlastností nového Range Roveru Sport SV, přináší k zemi přitaženější vizáž, přičemž funkční odlehčení a volba technických materiálů na celém voze posilují jeho schopnosti vysoce výkonného automobilu.

Nový Range Rover Sport SV je poháněn výhradně novým zážehovým motorem V8 4.4 Twin Turbo MHEV s výkonem 635 koní a točivým momentem 750 Nm. To je o 60 koní a 50 Nm více než měl kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 předchozí generace Range Roveru Sport SVR, a je schopen zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 3,8 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 290 km/h. Také emise CO2 jsou o 15 % nižší než u V8 s výkonem 575 koní předchozí generace modelu.

Tato mimořádná výkonnost je umožněna kombinací prvků, které přinášejí úsporu hmotnosti až 76 kg. Poprvé jsou u sériově vyráběného vozu dostupná 23" kola z uhlíkových vláken, karbon-keramické brzdy (u Range Roveru poprvé dostupná volitelná výbava) a standardně montovaná aerodynamická vylepšení, včetně kapoty z uhlíkových vláken.

Nový Range Rover Sport SV je symbolem moderní luxusní filozofie značky Range Rover a zpočátku je vyhrazen pro vybrané klienty po celém světě. Specifikace SV EDITION ONE, která je určena pouze pro pozvané, představuje výběr nejlepších kombinací prvků, barev a povrchových úprav. Každý Range Rover Sport SV EDITION ONE je doplněn exkluzivním označením na předním splitteru, středové konzoli, panelech prahů dveří a osvětlení prostoru přede dveřmi. Každý Range Rover Sport SV EDITION ONE již má svého majitele, tedy klienta značky Range Rover.

„Nový Range Rover Sport SV je příkladem filozofie značky Range Rover, a to nejen jako odvážná evoluce ve srovnání se svým Range Roverem Sport SVR, ale také v individuálním přístupu, který využíváme u našich nejnáročnějších klientů," řekla Geraldine Inghamová, Managing Director společnosti Range Rover.

Revoluční dynamika

Systém podvozku 6D Dynamics nového Range Roveru Sport SV je nejpropracovanější ve své třídě a poprvé na světě představuje kombinaci hydraulicky propojených tlumičů, výškově nastavitelného pneumatického odpružení a kontroly naklánění karoserie. Tento revoluční poloaktivní systém, který odstraňuje potřebu konvenčních stabilizátorů, výrazně snižuje naklánění karoserie v příčném i podélném směru, aby byl při extrémním průjezdu zatáčkou a akceleraci udržen téměř vodorovný postoj karoserie. Zároveň snižuje hmotnost, zvyšuje přilnavost a přispívá k vyššímu komfortu a kultivovanosti.

Podvozek 6D Dynamics nového Range Roveru Sport SV je v závislosti na zvoleném jízdním režimu o 10 až 25 mm nižší než u ostatních provedení Range Roveru Sport a bez problémů spolupracuje se sadou vyspělých systémů podvozku. Jedinečné nastavení, naladěné pro SV, je uplatněno u inteligentního pohonu všech kol, řízení všech kol, vektorování točivého momentu za pomoci brzd, konfigurovatelné dynamiky a aktivního ovládání svornosti zadního diferenciálu. Toto nastavení přináší soustředěnější jízdní zážitky jako u sportovního vozu, zejména ve zcela novém řidičem volitelném režimu SV.

„Nový Range Rover Sport SV přináší optimální kombinaci špičkového výkonu, bezkonkurenčních vlastností, schopností a kultivovanosti. Jedná se o viscerální přírůstek do modelové řady Range Rover Sport, který důrazně demonstruje prvotřídní zkušenosti našich specialistů na vysoce výkonné vozy," uvedl Nick Collins, Executive Director divize Vehicle Programmes společnosti JLR.

Nový Range Rover Sport SV je rovněž vybaven speciálně vyvinutými komponenty podvozku, včetně nového zadního pomocného rámu a nových spojovacích prvků zavěšení s upravenou geometrií a tuhostí. Nové hřebenové řízení s elektrickým posilovačem má nejrychlejší převod ze všech dosavadních modelů Range Rover, což zvyšuje agilitu a cit v řízení.

Poprvé jsou u Range Roveru použity zadní pneumatiky o šířce 305 mm, které jsou o 20 mm širší než přední pneumatiky s šířkou 285 mm. Tato konfigurace se standardně dodávanými pneumatikami Michelin Pilot Sport All Season 4 dovoluje dynamické nastavení zadní části vozu, které zvyšuje přilnavost, stabilitu a trakci. Zvýšená tuhost zadní části vozu rovněž pomáhá zajistit okamžité reakce na řízení.

Nový Range Rover Sport SV je schopen na celoročních pneumatikách dosáhnout bočního zrychlení přesahujícího 1,1 G, což dokazuje výhody kombinace těchto systémů. Ve srovnání s předchozí generaci Range Roveru Sport SVR na letních pneumatikách to představuje 22 % nárůst a hodnota bočního zrychlení je srovnatelná se sportovními vozy zaměřenými na ježdění na okruzích.

Každý nový Range Rover Sport SV s vylepšenými dynamickými schopnostmi na silnici využívá speciálně vyvinutý vysoce výkonný brzdový systém. Zákazníci si mohou vybrat mezi standardními dvoudílnými kotouči Dual-Cast a volitelným systémem s karbon-keramickými kotouči.

Karbon-keramické brzdy (CCB) jsou pro Range Rover k dispozici poprvé a poskytují špičkový brzdný výkon s vyšší odolností vůči vysokým teplotám, delší životností a snížením celkové neodpružené hmotnosti o 34 kg proti vylepšeným dvoudílným ocelovým kotoučům Dual-Cast, kterými je nový Range Rover Sport SV standardně vybaven. Toto snížení hmotnosti v každém rohu vozu má za následek ještě citlivější ovládání, lepší zrychlení a vyšší kvalitu jízdy.

Bez ohledu na to, jaký brzdový systém zákazník zvolí, jsou unikátní osmipístkové přední třmeny Brembo Octyma největší, jaké kdy byly u vozu Range Rover použity. Třmeny vyvinuté exkluzivně pro nový Range Rover Sport SV a tvarované tak, aby doplňovaly reduktivní design Range Roveru Sport SV, mají unikátní uspořádání pístků do kříže, které maximalizuje účinnost brzd. Exkluzivní volitelné barvy třmenů zahrnují žlutou, červenou, karbonově bronzovou a černou.

Pro další snížení hmotnosti mohou zákazníci nového Range Roveru Sport SV zvolit poprvé u sériově vyráběného vozu použitá ultralehká 23“ kola z uhlíkových vláken. Tato inovativní dělená pětipaprsková kola, která jsou k dispozici na přání, ušetří v porovnání s konvenčními 23“ koly z lité slitiny téměř 9 kg na každém kole, celkem 35,6 kg, což se přímo projeví na zlepšení výkonnosti, ovladatelnosti a kvality jízdy. Přestože jsou kola neuvěřitelně lehká, jsou zkonstruována a testována podle nejpřísnějších norem odolnosti a robustnosti, stejně jako litá nebo kovaná kola Range Rover.

Pro maximální využití výhod vylepšeného dynamického hardwaru nového Range Roveru Sport SV mohou řidiči zintenzivnit sportovní chování vozu stisknutím nového tlačítka SV Mode na volantu. Režim SV, který je o krok dále než stávající režim Dynamic u Range Roveru Sport, optimalizuje chování řízení, osmistupňové samočinné převodovky, odezvu na plyn, zvuk výfuku a systém podvozku 6D Dynamics. Součástí toho je i zmenšení světlé výšky o dalších 15 mm. Tento režim byl navržen tak, aby poskytoval co nejdynamičtější a nejsilnější zážitek z jízdy. Režim SV rovněž dovoluje aktivovat program systému kontroly stability TracDSC, který je zaměřen na jízdu na závodním okruhu, aby řidiči mohli volněji objevovat dynamické vyvážení nového Range Roveru Sport SV.

Výchozí cena pro Range Rover Sport P635 SV EDITION ONE je 5 466 710,- Kč včetně DPH a 2 482 729,- včetně DPH pro Range Rover Sport D250 SE.


Mám zájem

Další novinky

Land Rover nově nabízí pětiletou záruku na všechny nové modely Range Rover, Defender a Discovery

Land Rover nově nabízí pětiletou záruku na všechny nové modely Range Rover, Defender a Discovery

Zavedení prodloužené pětileté záruky od začátku září na všechny modely Range Rover, Defender a Discovery je důležitým krokem vedoucím ke zlepšení služeb poskytovaných zákazníkům automobilky Jaguar Land Rover během jejich vlastnictví.

Zjistit více
Rangeroverista Roman Holý: Zpátečka je klíč

Rangeroverista Roman Holý: Zpátečka je klíč

Král funku, milovník punku. A taky Prince. Táta, sběratel, hudební skladatel, zpěvák, frontman, producent a přemýšlivý chlapík s vášní pro život. Šumavský patriot, který osciluje mezi několika kapelami, projekty i hudebními styly. A užívá si to. Stejně jako přátel a lidí kolem sebe. Mluví rozvážně a věci umí pojmenovat, i když mnohdy s nadsázkou, obvykle trefně a nekompromisně. Jinak ale kolem jeho "afra" svítí aura spokojenosti a vděku za to, že už desítky let může dělat jen to, co ho baví.

Zjistit více
Očima prodejkyně Petry Špičkové: Range Rover a jeho luxus a zpracování

Očima prodejkyně Petry Špičkové: Range Rover a jeho luxus a zpracování

S jedním z nejluxusnějších off-roadů světa v reálu pravděpodobně nevyužijete schopnost překonat téměř metr hluboký brod. A dost možná s ním málokdy vyrazíte zdolávat blátivý terén, skály, písek. Ale o to v případě tohoto majestátního elegána asi ani nejde. Jde o to ho mít!

Zjistit více
Nový Range Rover Evoque: upravený design a sofistikované systémy

Nový Range Rover Evoque: upravený design a sofistikované systémy

Nový Range Rover Evoque má propracovaný a sofistikovaný design, který nyní inženýři obohatili o nejnovější systémy a luxusní materiály.

Zjistit více
Discovery Sport pro rok 2024: Luxusní interiér, větší všestrannost a nejmodernější systémy

Discovery Sport pro rok 2024: Luxusní interiér, větší všestrannost a nejmodernější systémy

Land Rover Discovery Sport je všestranný vůz s až sedmimístnou konfigurací interiéru, který se perfektně hodí například pro aktivní rodiny. V propracovaném a dramaticky vyhlížejícím interiéru mohou cestující využívat nejnovější informační a zábavní systém Pivi Pro na elegantním dotykovém displeji. Ten je vyroben z jednoho kusu lehce prohnutého skla. Taktéž mají k dispozici praktické úložné prostory, konfiguraci sedadel a systémy komfortní výbavy.

Zjistit více
Bahenní lázně na Sklence: Ani nepřízeň počasí letošní Off-Road Day nezkazila

Bahenní lázně na Sklence: Ani nepřízeň počasí letošní Off-Road Day nezkazila

Ve středu 7. června proběhl v terénním areálu Sklenka nedaleko našeho čestlického dealerství další ročník Albion Cars Off-Road Day. Předchozí tři dny před akcí poměrně vydatně pršelo, a to se podepsalo na stavu trati, která tak byla narozdíl od loňska mokrá a bahnitá. Ani to ale neodradilo naše klienty od testovacích jízd.

Zjistit více
Nový Range Rover SV Bespoke nabízí ještě větší luxus na míru

Nový Range Rover SV Bespoke nabízí ještě větší luxus na míru

Range Rover je originální luxusní SUV, které je již více než 50 let vzorem a kombinuje pohodlí s výbornými schopnostmi v terénu. V rámci této modelové řady byla uvedena služba SV Bespoke, která zákazníkům nabízí širší možnosti v tom, navrhnout si vůz podle vlastních představ a vkusu. Tato služba je dostupná pro verze Autobiography a SV.

Zjistit více
Modelová řada Defender se rozrůstá o nové verze včetně luxusního Defenderu 130 Outbound

Modelová řada Defender se rozrůstá o nové verze včetně luxusního Defenderu 130 Outbound

V nabídce modelové řady Defender se objevuje Defender 130 Outbound, Defender 130 s osmiválcovým motorem a výkonem 500 koní a nový, historickým odkazem inspirovaný County Exterior Pack pro Defender 110. Nové přírůstky do řady Defender nabízejí zákazníkům větší výběr a zároveň poskytují typické schopnosti v terénu a komfort na nejvyšší úrovni.

Zjistit více
Stylová oslava 75 let: Lego Icons Classic Land Rover Defender 90 je tu

Stylová oslava 75 let: Lego Icons Classic Land Rover Defender 90 je tu

Značka Land Rover oslavuje 75 let svého ikonického vozu. Společně s firmou Lego spojila síly a vytvořily stavebnici Lego Icons Classic Land Rover Defender 90. Sada, která obsahuje 2 336 dílků, je kompletní se všemi doplňky pro terénní expedici.

Zjistit více
Nový Range Rover Velar: Sofistikovaná elegance a vytříbené detaily

Nový Range Rover Velar: Sofistikovaná elegance a vytříbené detaily

Vylepšený Range Rover Velar je ryzí vyjádření moderního luxusu, který se vyznačuje špičkovými technologiemi, typickou vytříbeností vozů Range Rover a výrazným a čistým designem.

Zjistit více
Svezte se novým Range Roverem Sport na ledové trati ve Švédsku i vy

Svezte se novým Range Roverem Sport na ledové trati ve Švédsku i vy

Nový výkonný Range Rover Sport míří do Range Rover Ice Driving Academy, kde se dynamický sportovní výkon a kultivovanost potkají s arktickou krásou. Ice Driving Academy ve švédském Arjeplogu představuje dokonalý způsob, jak si užít luxusní sportovní SUV.

Zjistit více
Vozy Range Rover a Range Rover Sport získaly pět hvězd v Euro NCAP

Vozy Range Rover a Range Rover Sport získaly pět hvězd v Euro NCAP

Nový Range Rover a Range Rover Sport získaly v nejnovějších bezpečnostních testech Euro NCAP maximální hodnocení pěti hvězd. Tato luxusní SUV čerpají z více než 50 let zkušeností a ze široké škály schopností v jakémkoli terénu, kultivovanosti a bezpečnosti.

Zjistit více
Defender je nově k dispozici i s diskrétní balistickou ochranou a ochranou proti výbuchu

Defender je nově k dispozici i s diskrétní balistickou ochranou a ochranou proti výbuchu

Díky exkluzivní dohodě o akreditaci mezi společnostmi Jaguar Land Rover a TRASCO, specialistou na ochranu vozidel, si nyní mohou příznivci modelu Defender s požadavky na ochranu bezpečnosti objednat model 110 vybavený zvýšenou balistickou ochranou a ochranou proti výbuchu.

Zjistit více
V charitativní aukci síně Christie´s se vydražily modely Defender za skoro deset milionů korun

V charitativní aukci síně Christie´s se vydražily modely Defender za skoro deset milionů korun

Kaskadérské vozy Defender z filmu No Time To Die byly vydraženy pro charitativní účely u příležitosti výročí 60 let filmů o Jamesi Bondovi a vynesly skoro 10 milionů korun (více než 9 747 000 Kč).

Zjistit více
Na počest 75. výročí vydává Land Rover limitovanou edici Defenderu

Na počest 75. výročí vydává Land Rover limitovanou edici Defenderu

První Land Rover byl představen na autosalonu v Amsterdamu v roce 1948. Společnost Land Rover si toto výročí připomíná limitovanou edicí Defender 75th Limited Edition.

Zjistit více