Nový Defender OCTA je tady. A stojí vážně za to!

Představujeme vám nového hrdinu originální britské dobrodružné značky Defender: nový Defender OCTA. Nejdrsnější, nejschopnější a nejluxusnější verzi z rodiny nezastavitelných vozů s pohonem všech kol, který posouvá schopnosti Defenderu 110 na bezkonkurenční úroveň.

Verze OCTA, poháněná mild-hybridním V8 Twin Turbo o objemu 4,4 litru, je nejextrémnější a nejvýkonnější Defender všech dob. Jeho výkon 635 koní a točivý moment 750 Nm dovolují zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,0 sekundy, přičemž maximální točivý moment je k dispozici od pouhých 1800 min-1 do téměř 6000 min-1, což zajišťuje výjimečnou využitelnost parametrů motoru.

Výrazně přepracované komponenty podvozku s inovativními technologiemi, včetně systému 6D Dynamics, zajišťují, že dynamické schopnosti vozu jsou posunuty na zcela novou úroveň. Nový Defender OCTA vybavený 22“ koly z lehké slitiny a celoročními pneumatikami dosahuje maximální rychlosti 250 km/h.

Vzhled karoserie je odvážnější než kdykoli předtím a má výrazný charakter. Světlá výška je zvětšena, rozchod kol a podběhy rozšířeny a vytváří neskutečný dojem. Upravené nárazníky zajišťují lepší nájezdové úhly, zatímco odolná ochrana spodku vozu dodává řidiči jistotu při dalším prozkoumávání náročného terénu. A navíc má větší brodivost než jakýkoli předchozí sériově vyráběný Defender – až do hloubky jednoho metru.

„S novým Defenderem OCTA se nám podařilo naplno rozvinout potenciál Defenderu. Je to samotná definice šíře jeho schopností a důkaz toho, čeho můžeme dosáhnout s využitím těch nejlepších technologií a talentů v rámci naší konstrukční divize. Díky výkonnému V8, průlomovému systému podvozku 6D Dynamics, vynikajícím povrchovým úpravám a jedinečným detailům je vzácný, neuvěřitelně odolný a ve své podstatě žádoucí,“ řekl Mark Cameron, výkonný ředitel značky Defender.

Jméno nového Defenderu OCTA je odvozeno od nejtvrdšího a nejžádanějšího minerálu na Zemi – diamantu – a osmistěnného tvaru, který mu propůjčuje charakteristický vzhled a odolnost. Tento tvar inspiroval i novou charakteristickou grafiku, která z něho činí vlajkovou loď Defenderu – pevnou a odolnou, a přitom nápadnou a vzácnou.

Každý Defender OCTA nese kolem dokola novou diamantovou grafiku, včetně lesklého černého kosočtverce na panelu s charakteristickou grafikou uvnitř každého obráběného a pískovaného titanového disku.

Luxus Defenderu OCTA ztělesňuje Defender OCTA Edition One, který je k dispozici v prvním roce výroby. Vyznačuje se pečlivě vybranou výbavou, novou exkluzivní barvou karoserie Faroe Green v kombinaci s interiérem z bezešvé 3D tkaniny UltrafabricsTM PU v barvách Khaki a Ebony. Má nové detaily s povrchovou úpravou Chopped Carbon Fibre a 20“ kovanými koly z lehkých slitin s možností výběru terénních nebo volitelných speciálně vyvinutých pneumatik Advanced All-Terrain.

Neuvěřitelné schopnosti a odolnost

Defender OCTA sedí o 28 mm výš a má o 68 mm rozšířený rozchod kol, což zajišťuje vynikající výšku a stabilitu. Pro zajištění bezkonkurenční jistoty a kontroly v jakémkoli terénu, maximálního zdvihu jednotlivých kol při jízdě v terénu i minimálních náklonů při jízdě na silnici, patří mezi přepracované komponenty zavěšení delší a pevnější ramena a jedinečné aktivní tlumiče s externími akumulátory. Defender OCTA je rovněž vybaven vylepšenými brzdami s kotouči o průměru 400 mm a třmeny Brembo na přední nápravě a nejstrmějším převodem řízení ze všech dosavadních Defenderů, který zajišťuje okamžité a přesné reakce.

Pro Defender OCTA musel být připraven na míru vytvořený testovací a vývojový program s více než 13 960 dodatečnými testy, včetně odolnosti při jízdě vysokou rychlostí v terénu i při vysokých rychlostech na silnici.

„Naši experti na vysoce výkonné vozy dosáhli s Defenderem OCTA nemožného, když v uplynulých třech letech neúnavně pracovali na vytvoření nejschopnějšího Defenderu, jaký byl kdy vyroben – bez ohledu na to, na jakém povrchu si ho zrovna užíváte. Přepracovali komponenty napříč celým vozem, aby zajistili, že Defender OCTA bude dokonalý společník pro epická dobrodružství kdekoli na planetě,“ řekl Jamal Hameedi, ředitel divize SVO automobilky Jaguar Land Rover.

Pokročilá síť hydraulicky propojených plynule ovládaných poloaktivních tlumičů při jízdě na silnici prakticky eliminuje náklony karoserie v podélném i příčném směru a systém 6D Dynamics rovněž přispívá k nebývalému komfortu a kultivovanosti Defenderu. V drsném terénu systém 6D Dynamics dovoluje větší zdvihy kol a poradí si i s extrémnějšími překážkami, což znamená, že klienti mohou podnikat ještě delší dobrodružství a ve vynikajícím komfortu.

Veškeré schopnosti nového Defenderu OCTA, který umí samočinně rozpoznat, po jakém povrchu se pohybuje, a podle toho optimalizovat své dynamické nastavení, jsou zpřístupněny prostřednictvím vylepšených jízdních režimů. Vedle výchozího režimu Comfort poskytuje režim Dynamic maximální zážitek na silnici zaměřený na výkon tím, že upraví kalibraci řízení, plynu a podvozku vozu jediným stisknutím tlačítka na volantu.

Dlouhým stiskem stejného tlačítka je aktivován režim OCTA, vůbec první režim Defenderu pro jízdu v terénu zaměřený na výkon. Byl speciálně vyvinut pro zajištění maximální kontroly nad vozem. Režim OCTA rovněž otevírá přístup k režimu Off-Road Launch pro optimální akceleraci na nezpevněném povrchu. A v kombinaci s nejnižším stupněm kontroly trakce (TracDSC nebo DSC off) aktivuje i jedinečné nastavení Off-Road ABS pro optimální brzdný výkon na nezpevněném povrchu.

Pro techničtější manévry v terénu má řidič i nadále k dispozici známé režimy systému Terrain Response se specifickým nastavením pro písek, bláto a vyjeté koleje, trávu, štěrk, sníh a pomalou jízdu po kamenech – v kombinaci s asistenčními systémy řidiče pro jízdu v terénu, jako je ClearSight Ground View, který účinně zprůhledňuje kapotu, abyste měli lepší výhled a jistotu mimo zpevněné cesty.

Sebevědomá karoserie

Impozantní vzhled a zaměření Defenderu do každého terénu získává u provedení Defender OCTA nový rozměr. Je vybaven 33“ pneumatikami, což jsou největší pneumatiky, které kdy byly na sériový Defender použity, včetně pokročilých terénních pneumatik Goodyear vyvinutých speciálně pro Defender OCTA. To si vyžádalo rozšířené podběhy kol, které doplňují pro jízdu v terénu optimalizovanou přední část karoserie s unikátním designem mřížky chladiče, jež pouští více vzduchu pod kapotou do motorového prostoru. Nový zadní nárazník s integrovanými čtyřmi koncovkami výfuku, odolnou ochranu podvozku včetně přední ližiny z hliníkové slitiny s grafitovým povrchem a odkrytá přední a zadní tažná oka s povrchovou úpravou Phosphor Bronze.

Paleta barev Defenderu OCTA zahrnuje dva nové exkluzivní prémiové metalické laky: vedle Carpathian Grey a Charente Grey mají všechny Defendery OCTA kontrastní střechu a zadní dveře v lesklé barvě Narvik Black. Klienti si mohou svůj vůz dále přizpůsobit volitelnou matnou ochrannou fólií, která zvyšuje ochranu karoserie v náročných podmínkách a zároveň dodává vozu sofistikovaný vzhled, jenž podtrhne jeho výraznou siluetu a propracovaný povrch.

Odstín Faroe Green je exkluzivně k dispozici pro Defender OCTA Edition One, stejně jako detaily s povrchovou úpravou Chopped Carbon Fibre. Tato velice výrazná povrchová úprava, která zahrnuje recyklované suroviny, se objevuje na nápisu na kapotě Defenderu, na rámečcích mřížek na blatnících a na rámečcích výdechů na kapotě, jakož i na opěradlech předních sedadel a obložení středové konzoly uvnitř vozu.

Volitelné příslušenství určené výhradně pro nový Defender OCTA umocňuje jeho design a schopnosti, včetně dvojitého zvýšeného sání vzduchu – navrženého speciálně pro tento vůz – s detaily s povrchovou úpravou Chopped Carbon Fibre, navíc se sadou pro montáž navijáku pro extrémnější off-road dobrodružství.

Poutavý interiér

Uvnitř se nový Defender OCTA vyznačuje vybranými prvky. K dispozici jsou dvě vysoce odolné varianty čalounění Ultrafabrics PU – o 30 % lehčí než tradiční kůže. Toto čalounění sedadel je standard pro Defender OCTA Edition One, ve dvoubarevném provedení Khaki a Ebony, s 3D textilií a minimalistickým, bezešvým vzhledem.

Standardní výbavou interiéru Defenderu OCTA je nová semi-anilinová kůže Burnt Sienna s textilním čalouněním Kvadrat v barvě Ebony. Alternativně může být jakýkoli Defender OCTA vybaven čalouněním Ultrafabrics PU v barvách Light Cloud a Lunar nebo semi-anilinovou kůží v barvě Ebony.

Vpředu je Defender OCTA vybaven zcela novými sedadly Performance s výraznější boční oporou a integrovanými opěrkami hlavy. Těsné spojení Defenderu s hudbou se dostává do popředí díky pohlcujícímu audio systému Body and Soul Seat, který je v Defenderu k dispozici poprvé.
 
Systém Body and Soul Seat byl vyvinut ve spolupráci s experty z hudebního průmyslu SUBPAC a Coventry University. Řidiči a spolujezdci na předních sedadlech dovoluje hudbu nejen slyšet, ale i cítit. K dispozici je rovněž šest wellness programů, které v závislosti na jejich preferencích pomáhají cestujícím relaxovat nebo zlepšují jejich kognitivní reakce na cestách.
 
Objednávky nového Defenderu OCTA budou oficiálně spuštěny 31. července, orientační cena v České republice začíná na 4 787 205 Kč. Nový Defender OCTA Edition One, dostupný po celý první rok výroby, má v České republice orientační cenu začínající na 5 275 496 Kč. Nový vysoce výkonný hrdina do jakéhokoli terénu bude mít veřejnou a dynamickou premiéru ve dnech 11.-14. července na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2024.


Mám zájem

Další novinky

Land Rover představuje kolekci Range Rover Sport SV Celestial

Land Rover představuje kolekci Range Rover Sport SV Celestial

Značka Range Rover odhalila exkluzivní kolekci na míru vyrobených vozů Range Rover Sport SV, z nichž každý nabízí sofistikovanou a rafinovanou vizi moderního luxusu.

Zjistit více
Albion Cars Off-Road Day 2024: Slunečný den a skvěle připravená trať zajistily dokonalý zážitek

Albion Cars Off-Road Day 2024: Slunečný den a skvěle připravená trať zajistily dokonalý zážitek

Ve středu 5. června si řada našich klientů a hostů užila v Trial Parku Sklenka nedaleko našeho čestlického dealerství nádherný den. Další ročník oblíbeného Albion Cars Off-Road Day vyšel na jedničku, a to nejen díky ideálnímu počasí a skvěle připravené trati, ale také díky všem hostům, kteří na Sklenku dorazili.

Zjistit více
Nový Defender posouvá luxusní dobrodružství do nových výšin

Nový Defender posouvá luxusní dobrodružství do nových výšin

Defender díky řadě vylepšení napříč celou modelovou řadou posouvá luxusní dobrodružství na novou úroveň. Uvedení nové 110 Sedona Edition a zjednodušených stupňů výbavy pak usnadňuje výběr dokonalého Defenderu.

Zjistit více
Nový elektrický Range Rover: Testován tak, aby byl lídrem

Nový elektrický Range Rover: Testován tak, aby byl lídrem

Range Rover Electric se stane lídrem v oblasti elektrického pohonu, kultivovanosti a luxusního cestování. První prototypy se vydaly do několika lokalit s nejnáročnějšími podmínkami na světě. Čistě elektrický pohon je aktuálně testován v extrémních teplotách od -40 °C za polárním kruhem po +50 °C v rozpálených pouštích Blízkého východu.

Zjistit více
Výkon brzd Range Roveru Sport SV nastavuje nové standardy

Výkon brzd Range Roveru Sport SV nastavuje nové standardy

Moderní luxusní výkonná vlajková loď Range Roveru, Range Rover Sport SV MHEV, poháněná zážehovým V8 Twin Turbo s výkonem 635 koní, nedávno prokázala výkon a odolnost svého volitelného karbon-keramického brzdového systému. Absolvovala totiž dva týdny ježdění na okruhu Algarve International Circuit s jedinou sadou brzdových kotoučů a destiček.

Zjistit více
Land Rover představil Range Rover Sport v nové výbavě Stealth Pack

Land Rover představil Range Rover Sport v nové výbavě Stealth Pack

U nového Range Roveru Sport s volitelnou výbavou Stealth Pack se nepřehlédnutelně projevuje viscerální sportovní výkon tohoto modelu. Pečlivě propracovaný design podtrhuje decentní exteriér s propracovaným prémiovým metalickým lakem Carpathian Grey se saténovou ochrannou vrstvou. Ta kontrastuje s rozšířeným černým paketem, který zahrnuje výdechy na kapotě, nápisy, spodní přední a zadní nárazníky a boční prahy v lesklé barvě Narvik Black.

Zjistit více
Land Rover představuje nový vysoce výkonný Defender OCTA

Land Rover představuje nový vysoce výkonný Defender OCTA

Britská dobrodružná značka Defender v roce 2024 představí nového vysoce výkonného hrdinu do každého terénu: Nový Defender OCTA. Nová vlajková loď Defenderu bude zatím nejodolnější, nejschopnější a nejluxusnější verze v nabídce a vytyčí pro Defender nové teritorium.

Zjistit více
VIDEO: Hynek Čermák a limitka Defender Works V8 Trophy II

VIDEO: Hynek Čermák a limitka Defender Works V8 Trophy II

Herec a náš ambasador Hynek Čermák se k nám přijel podívat na jediný kus Defenderu Works V8 Trophy II v Česku a trochu si auto při té příležitosti prolezl a okomentoval ho. Nemohli jsme si tuhle příležitost nechat ujít a natočili jsme o autě s Hynkem video.

Zjistit více
Land Rover zahajuje testování nového prototypu elektrického Range Roveru

Land Rover zahajuje testování nového prototypu elektrického Range Roveru

Společnost Jaguar Land Rover otevřela pořadník pro svůj netrpělivě očekávaný elektrický model Range Rover, a to ještě před oficiálním spuštěním objednávek pro zákazníky.

Zjistit více
Beduíni, lovci i lord se svým sluhou: Slavnostně jsme otevřeli Albion Cars Brno

Beduíni, lovci i lord se svým sluhou: Slavnostně jsme otevřeli Albion Cars Brno

Značka Land Rover má na jižní Moravě nové reprezentativní sídlo v podobě showroomu Albion Cars na Heršpické ulici v Brně. Zcela nový autosalon se řadí mezi ty nejmodernější v Evropě a jeho slavnostní otevření na konci listopadu bylo výjimečnou podívanou.

Zjistit více
Továrna JLR v Nitře slaví páté výročí a potvrzuje elektrickou budoucnost

Továrna JLR v Nitře slaví páté výročí a potvrzuje elektrickou budoucnost

Společnost Jaguar Land Rover potvrdila, že její nejmodernější závod v Nitře na Slovensku bude vyrábět elektromobily v rámci strategie Reimagine. Automobilka počítá s uvedením devíti nových elektromobilů na trh do roku 2030.

Zjistit více
Land Rover nově nabízí pětiletou záruku na všechny nové modely Range Rover, Defender a Discovery

Land Rover nově nabízí pětiletou záruku na všechny nové modely Range Rover, Defender a Discovery

Zavedení prodloužené pětileté záruky od začátku září na všechny modely Range Rover, Defender a Discovery je důležitým krokem vedoucím ke zlepšení služeb poskytovaných zákazníkům automobilky Jaguar Land Rover během jejich vlastnictví.

Zjistit více
Rangeroverista Roman Holý: Zpátečka je klíč

Rangeroverista Roman Holý: Zpátečka je klíč

Král funku, milovník punku. A taky Prince. Táta, sběratel, hudební skladatel, zpěvák, frontman, producent a přemýšlivý chlapík s vášní pro život. Šumavský patriot, který osciluje mezi několika kapelami, projekty i hudebními styly. A užívá si to. Stejně jako přátel a lidí kolem sebe. Mluví rozvážně a věci umí pojmenovat, i když mnohdy s nadsázkou, obvykle trefně a nekompromisně. Jinak ale kolem jeho "afra" svítí aura spokojenosti a vděku za to, že už desítky let může dělat jen to, co ho baví.

Zjistit více
Očima prodejkyně Petry Špičkové: Range Rover a jeho luxus a zpracování

Očima prodejkyně Petry Špičkové: Range Rover a jeho luxus a zpracování

S jedním z nejluxusnějších off-roadů světa v reálu pravděpodobně nevyužijete schopnost překonat téměř metr hluboký brod. A dost možná s ním málokdy vyrazíte zdolávat blátivý terén, skály, písek. Ale o to v případě tohoto majestátního elegána asi ani nejde. Jde o to ho mít!

Zjistit více
Nový Range Rover Evoque: upravený design a sofistikované systémy

Nový Range Rover Evoque: upravený design a sofistikované systémy

Nový Range Rover Evoque má propracovaný a sofistikovaný design, který nyní inženýři obohatili o nejnovější systémy a luxusní materiály.

Zjistit více

Tato webová stránka používá cookies

Za účelem zkvalitnění našich služeb používáme na této stránce soubory cookies. Pro více informací přejděte na
Podmínky pro používání internetových stránek.

Funkční cookies Tyto cookies jsou nezbytné pro správné fungování webové stránky a proto je není možné vypnout.
Analytické cookies Analytické cookies nám pomáhají sledovat a analyzovat způsob v systému Google Analytics 4, jakým návštěvníci interagují s naší stránkou. Tyto informace nám umožňují vylepšovat obsah a poskytovat lepší uživatelský zážitek.
Marketingové cookies Čtení a zapisování cookies pro marketingové účely pro reklamní systémy jako je např. Google Ads či Sklik. Tyto cookies nám umožňují sledovat chování uživatelů a měřit výkon webu a efektivitu našich reklamních kampaní.
Personalizovaná reklama Remarketingové cookies nám umožňují prezentovat vám personalizovanou reklamu na základě vašich předchozích interakcí s naší stránkou v systémech jako je Google Ads, Sklik.
Využití osobních dat Touto volbou nastavíte souhlas s odesíláním a zpracováním vašich osobních údajů společnosti Google pro účely cílení a vyhodnocování online reklamy a cíleného marketingu.