Discovery Sport pro rok 2024: Luxusní interiér, větší všestrannost a nejmodernější systémy

Land Rover Discovery Sport je všestranný vůz s až sedmimístnou konfigurací interiéru, který se perfektně hodí například pro aktivní rodiny. V propracovaném a dramaticky vyhlížejícím interiéru mohou cestující využívat nejnovější informační a zábavní systém Pivi Pro na elegantním dotykovém displeji. Ten je vyroben z jednoho kusu lehce prohnutého skla. Taktéž mají k dispozici praktické úložné prostory, konfiguraci sedadel a systémy komfortní výbavy.

Kvalita luxusního interiéru vychází z precizně zpracovaných, na dotek příjemných materiálů. Díky speciálně uspořádaným sedadlům, mají všichni cestující optimální výhled ze všech tří řad. Interiér tak působí světle, prostorně a vzdušně. Na přání dodávaná panoramatická prosklená střecha ještě více podtrhuje pocit vzdušnosti.

Uvnitř modelu Discovery Sport najdete novou řadicí páku obklopenou tmavě eloxovaným hliníkovým obložením a elegantní tříramenný multifunkční volant. K dispozici je čalounění měkkou kůži Windsor nebo textilií v modelech S a SE. Komunikaci s informačním a zábavním systémem Pivi Pro umožňují tlačítka nebo virtuální hlasový asistent. Zákazníci, kteří nechtějí kožené čalounění, mohou zvolit textilii Suedecloth ve spojení s luxusně měkkým materiálem Luxtec, vyrobeným z recyklovaného polyesterového mikrovlákna.

Všestranný a prostorný interiér Discovery Sport, který je k dispozici až v sedmimístném provedení, zajišťuje dostatečný prostor a pohodlí pro všechny. Cestující mají na výběr až 24 možných konfigurací sedadel. Druhá řada sedadel je posuvná a sklopná v poměru 40:20:40, zatímco zavazadlový prostor při sklopených zadních sedadlech o objemu až 1 794 litrů pojme spoustu vybavení pro různá dobrodružství v přírodě. Elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru usnadňují nakládání a vykládání.

Každý model Discovery Sport je nyní standardně vybavený digitálním přístrojovým štítem a páčkami řazení pod volantem, zatímco přepracovaná a zjednodušená středová konzole se může pochlubit novým elegantním plovoucím lehce prohnutým skleněným dotykovým displejem o velikosti 11,4 palce. Nejnovější infotainment Pivi Pro disponuje postranními panely, kde jsou zkratky ke klíčovým ovládacím prvkům a funkcím vozidla jako jsou média, hlasitost, klimatizace a navigace. Cestující tak mají přístup k 90 % funkcí na dvě klepnutí z domovské stránky menu.

Pohodlí cestujících je navíc podpořeno standardně nabízeným bezdrátovým systémem Apple CarPlay12, který usnadňuje ovládání hlavních funkcí. Pro výbornou konektivitu je součástí výbavy také Android Auto. Nově upravená středová konzole rozšiřuje odkládací prostor a mezi standard patří bezdrátové nabíjení mobilních zařízení, díky čemuž má model Discovery Sport jeden z nejprostornějších otevřených odkládacích prostorů ve své třídě. Kromě toho jsou v každé řadě sedadel k dispozici dvě nabíječky USB-C tak, aby měli všichni možnost mít připojené a nabité všechny přístroje, a 12V zásuvku ve druhé řadě a v zavazadlovém prostoru. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro sedmimístné provedení, mohou ve třetí řadě rovněž využít klimatizaci a nabíjení USB-C.

 „Díky nejnovějšímu multimediálnímu systému Pivi Pro nabízí nyní vůz LR Discovery Sport řadu technologických prvků výbavy určenou pro celou rodinu. Nová středová konzole doplňuje upravený exteriér a vytváří další místo pro odkládací prostory,“ uvedl James Sanderson, Lifecycle Chief Engineer Jaguar Land Rover.

Díky Cabin Air Purification Plus je automobil LR Discovery Sport vybavený jedním z nejpropracovanějších systémů kontroly kvality vzduchu v interiéru. Systém s filtrací PM2,5 a CO2 pomáhá zvyšovat bdělost řidiče sledováním a řízením hladiny CO2 v interiéru. Pokročilý systém kombinuje technologii Nanoe X, která ničí choroboplodné zárodky a pomáhá výrazně omezit zápach, bakterie a alergeny. Systém Air Quality Index (AQI) dovoluje cestujícím na displeji sledovat kvalitu venkovního vzduchu v místě, kde se právě nachází.

Vůz Discovery Sport nabízí také jeden z nejkomplexnějších kamerových systémů ve své třídě3. Větší jistotu při manévrování řidičům dodávají 3D prostorové systémy, jejichž záběry je možné zobrazit na dotykovém displeji. Kamera ClearSight Rear View Mirror poskytuje komplexní výhled za vozidlo bez ohledu na to, co je vzadu.

Model Discovery Sport se rovněž vyznačuje decentními úpravami karoserie, které zdůrazňují jeho charakteristickou DNA. LR Discovery Sport S má prahy v barvě karoserie, novou kontrastní masku chladiče v leskle černé barvě s charakteristickým motivem Discovery, stříbrné ližiny Indus a nápis Discovery v barvě Bright Atlas na kapotě.

Verze Dynamic je výraznější, s kontrastní střechou a vnějšími akcenty – včetně nápisu Discovery, mřížky chladiče, prahů karoserie a spodní části nárazníků s výraznou povrchovou úpravou v leskle černé barvě. Lesklé černé detaily na předních náraznících a podbězích kol podtrhují ještě více tento postoj, přičemž mřížky předních vstupů vzduchu se třemi vodorovnými žebry jsou jasným designerským znakem Discovery.

Odvážné designy kol z lehkých slitin zahrnují 21palcové ráfky v leskle černém provedení a 19palcová kola v leskle černém provedení nebo s diamantovým broušením. Paleta doporučených barev karoserie se rozrostla o modrou barvu Varesine Blue.

Discovery Sport nadále nabízí řadu hospodárných hybridních a mild-hybridních pohonných jednotek, které přinášejí úspornost a výkon. Nové chemické složení akumulátorů verze P300e přináší vylepšený reálný dojezd až 47 km, což postačí na absolvování 90 % průměrných denních cest v čistě elektrickém režimu. Zákazníci si také mohou být jisti, že nabíjení jejich hybridního vozu je rychlé a jednoduché díky standardně nabízenému nabíjení stejnosměrným proudem.  Nabití z nuly na 80 % je možné za pouhých 30 minut.

Hybridní verze kombinuje přeplňovaný tříválcový motor Ingenium o objemu 1,5 litru s elektromotorem a lithium-iontovou baterií s kapacitou 14,9 kWh. Certifikovaný dojezd v čistě elektrickém režimu dosahuje až 61 km.

Nabídku doplňují zážehové motory Ingenium verzí P250 a P200 a dieselové motory Ingenium ve verzích D200 a D165. U obou typů motorů zajišťuje pokročilý mild-hybridní systém plynulé fungování stop/start systému pro jízdu ve městě. Pomocí startéru poháněného řemenem je získávána energie, která je obvykle ztracena při zpomalování, a ukládá se zpět do 48V akumulátoru, čímž se zvyšuje výkon a snižuje spotřeba paliva.

Předběžná základní cena vozu LR Discovery Sport startuje od 1 395 094 Kč.


Mám zájem

Další novinky

Nový Defender posouvá luxusní dobrodružství do nových výšin

Nový Defender posouvá luxusní dobrodružství do nových výšin

Defender díky řadě vylepšení napříč celou modelovou řadou posouvá luxusní dobrodružství na novou úroveň. Uvedení nové 110 Sedona Edition a zjednodušených stupňů výbavy pak usnadňuje výběr dokonalého Defenderu.

Zjistit více
Nový elektrický Range Rover: Testován tak, aby byl lídrem

Nový elektrický Range Rover: Testován tak, aby byl lídrem

Range Rover Electric se stane lídrem v oblasti elektrického pohonu, kultivovanosti a luxusního cestování. První prototypy se vydaly do několika lokalit s nejnáročnějšími podmínkami na světě. Čistě elektrický pohon je aktuálně testován v extrémních teplotách od -40 °C za polárním kruhem po +50 °C v rozpálených pouštích Blízkého východu.

Zjistit více
Výkon brzd Range Roveru Sport SV nastavuje nové standardy

Výkon brzd Range Roveru Sport SV nastavuje nové standardy

Moderní luxusní výkonná vlajková loď Range Roveru, Range Rover Sport SV MHEV, poháněná zážehovým V8 Twin Turbo s výkonem 635 koní, nedávno prokázala výkon a odolnost svého volitelného karbon-keramického brzdového systému. Absolvovala totiž dva týdny ježdění na okruhu Algarve International Circuit s jedinou sadou brzdových kotoučů a destiček.

Zjistit více
Land Rover představil Range Rover Sport v nové výbavě Stealth Pack

Land Rover představil Range Rover Sport v nové výbavě Stealth Pack

U nového Range Roveru Sport s volitelnou výbavou Stealth Pack se nepřehlédnutelně projevuje viscerální sportovní výkon tohoto modelu. Pečlivě propracovaný design podtrhuje decentní exteriér s propracovaným prémiovým metalickým lakem Carpathian Grey se saténovou ochrannou vrstvou. Ta kontrastuje s rozšířeným černým paketem, který zahrnuje výdechy na kapotě, nápisy, spodní přední a zadní nárazníky a boční prahy v lesklé barvě Narvik Black.

Zjistit více
Land Rover představuje nový vysoce výkonný Defender OCTA

Land Rover představuje nový vysoce výkonný Defender OCTA

Britská dobrodružná značka Defender v roce 2024 představí nového vysoce výkonného hrdinu do každého terénu: Nový Defender OCTA. Nová vlajková loď Defenderu bude zatím nejodolnější, nejschopnější a nejluxusnější verze v nabídce a vytyčí pro Defender nové teritorium.

Zjistit více
VIDEO: Hynek Čermák a limitka Defender Works V8 Trophy II

VIDEO: Hynek Čermák a limitka Defender Works V8 Trophy II

Herec a náš ambasador Hynek Čermák se k nám přijel podívat na jediný kus Defenderu Works V8 Trophy II v Česku a trochu si auto při té příležitosti prolezl a okomentoval ho. Nemohli jsme si tuhle příležitost nechat ujít a natočili jsme o autě s Hynkem video.

Zjistit více
Land Rover zahajuje testování nového prototypu elektrického Range Roveru

Land Rover zahajuje testování nového prototypu elektrického Range Roveru

Společnost Jaguar Land Rover otevřela pořadník pro svůj netrpělivě očekávaný elektrický model Range Rover, a to ještě před oficiálním spuštěním objednávek pro zákazníky.

Zjistit více
Beduíni, lovci i lord se svým sluhou: Slavnostně jsme otevřeli Albion Cars Brno

Beduíni, lovci i lord se svým sluhou: Slavnostně jsme otevřeli Albion Cars Brno

Značka Land Rover má na jižní Moravě nové reprezentativní sídlo v podobě showroomu Albion Cars na Heršpické ulici v Brně. Zcela nový autosalon se řadí mezi ty nejmodernější v Evropě a jeho slavnostní otevření na konci listopadu bylo výjimečnou podívanou.

Zjistit více
Továrna JLR v Nitře slaví páté výročí a potvrzuje elektrickou budoucnost

Továrna JLR v Nitře slaví páté výročí a potvrzuje elektrickou budoucnost

Společnost Jaguar Land Rover potvrdila, že její nejmodernější závod v Nitře na Slovensku bude vyrábět elektromobily v rámci strategie Reimagine. Automobilka počítá s uvedením devíti nových elektromobilů na trh do roku 2030.

Zjistit více
Land Rover nově nabízí pětiletou záruku na všechny nové modely Range Rover, Defender a Discovery

Land Rover nově nabízí pětiletou záruku na všechny nové modely Range Rover, Defender a Discovery

Zavedení prodloužené pětileté záruky od začátku září na všechny modely Range Rover, Defender a Discovery je důležitým krokem vedoucím ke zlepšení služeb poskytovaných zákazníkům automobilky Jaguar Land Rover během jejich vlastnictví.

Zjistit více
Rangeroverista Roman Holý: Zpátečka je klíč

Rangeroverista Roman Holý: Zpátečka je klíč

Král funku, milovník punku. A taky Prince. Táta, sběratel, hudební skladatel, zpěvák, frontman, producent a přemýšlivý chlapík s vášní pro život. Šumavský patriot, který osciluje mezi několika kapelami, projekty i hudebními styly. A užívá si to. Stejně jako přátel a lidí kolem sebe. Mluví rozvážně a věci umí pojmenovat, i když mnohdy s nadsázkou, obvykle trefně a nekompromisně. Jinak ale kolem jeho "afra" svítí aura spokojenosti a vděku za to, že už desítky let může dělat jen to, co ho baví.

Zjistit více
Očima prodejkyně Petry Špičkové: Range Rover a jeho luxus a zpracování

Očima prodejkyně Petry Špičkové: Range Rover a jeho luxus a zpracování

S jedním z nejluxusnějších off-roadů světa v reálu pravděpodobně nevyužijete schopnost překonat téměř metr hluboký brod. A dost možná s ním málokdy vyrazíte zdolávat blátivý terén, skály, písek. Ale o to v případě tohoto majestátního elegána asi ani nejde. Jde o to ho mít!

Zjistit více
Nový Range Rover Evoque: upravený design a sofistikované systémy

Nový Range Rover Evoque: upravený design a sofistikované systémy

Nový Range Rover Evoque má propracovaný a sofistikovaný design, který nyní inženýři obohatili o nejnovější systémy a luxusní materiály.

Zjistit více
Bahenní lázně na Sklence: Ani nepřízeň počasí letošní Off-Road Day nezkazila

Bahenní lázně na Sklence: Ani nepřízeň počasí letošní Off-Road Day nezkazila

Ve středu 7. června proběhl v terénním areálu Sklenka nedaleko našeho čestlického dealerství další ročník Albion Cars Off-Road Day. Předchozí tři dny před akcí poměrně vydatně pršelo, a to se podepsalo na stavu trati, která tak byla narozdíl od loňska mokrá a bahnitá. Ani to ale neodradilo naše klienty od testovacích jízd.

Zjistit více
Nový Range Rover Sport SV: Moderní, luxusní a výkonná vlajková loď

Nový Range Rover Sport SV: Moderní, luxusní a výkonná vlajková loď

Nový Range Rover Sport SV je nejvýkonnější a nejdynamičtější Range Rover Sport všech dob, spojuje v sobě špičkový výkon a dynamiku s bezkonkurenčními schopnostmi Range Roveru, kultivovaností a reduktivním designem. Řada jeho technologií zvyšujících výkonnost zahrnuje nejpokročilejší systém podvozku ve své třídě a senzorický audiosystém s blahodárnými účinky na zdraví.

Zjistit více