Závodní úspěch Jaguaru inspiroval limitovanou edici F-Pace SVR

Exkluzivní Jaguar F-Pace SVR Edition 1988 je první limitovanou edicí nejvýkonnějšího SUV automobilky Jaguar, kterou vytvořili experti na personalizaci z oddělení SV Bespoke. Celkově vznikne pouze 394 exemplářů, které budou k dispozici zákazníkům po celém světě.

Tato exkluzivní specifikace inspirovaná bohatou závodní historií značky Jaguar zahrnuje speciální lak karoserie Midnight Amethyst Gloss, kované disky o velikosti 22 palců v odstínu Champagne Gold Satin a detaily jak na vnější karoserii, tak i v interiéru provedené v barvě Sunset Gold Satin. Součástí limitované edice je také grafika ‘One of 394’.

Název Edition 1988 a celkový počet exemplářů vyrobených divizí Jaguar Special Vehicle Operations připomíná počet dokončených kol vítězného modelu Jaguar XJR-9 LM při závodu 24 hodin Le Mans v roce 1988.

„Od svého uvedení v roce 2019 se Jaguar F-Pace SVR etabloval coby vysoce výkonný automobil. Kombinace těchto kvalit s úpravami oddělení SV Bespoke dělá z Edition 1988 ještě přitažlivější nabídku. Jsme přesvědčeni o tom, že díky omezené dostupnosti se nová edice rychle stane nejžádanějším modelem F-Pace SVR,“ dodal Mark Turner, Commercial Director divize Special Vehicle Operations Jaguar.

Barva karoserie Midnight Amethyst Gloss je zcela nová a bude nabízena výhradně v kombinaci s modelem F-Pace SVR Edition 1988.

„Design vozu F-Pace SVR Edition 1988 je inspirován legendárními automobily Jaguar postavenými pro vytrvalostní závody. Lesklá barva karoserie Midnight Amethyst Gloss se zdá být na první pohled černá, dokud ostré sluneční světlo neodhalí její ametystový podtón, který podtrhuje dynamický vzhled verze SVR. Dosažení požadované hloubky barev u tohoto dramatického metalického laku si vyžádalo posouzení více než čtyřiceti různých variací,“ okomentoval Richard Woolley, Special Vehicle Operations Creative Director Jaguar.

Edition 1988 je unikátní také šelmou a nápisem Jaguar na zadních dveřích v odstínu Sunset Gold Satin. Na předních blatnících je pak laserem leptané logo Edition 1988.

Provedení Edition 1988 dále vylepšuje precizně zpracovaný luxusní interiér F-Pace SVR, zahrnující kromě jiného karbonové dekory s otevřenými póry, semianilinovým koženým čalouněním v barvě Ebony a exkluzivními detaily v barvě Sunset Gold Satin. Ty se objevují na celé palubní desce, na volantu, na pádlech pro řazení, stejně jako na vyhřívaných a chlazených sportovních předních sedadlech.

Symbol šelmy na volantu společně s rámečkem jeho středu dostaly saténově černý povrch. Celý paket doplňují decentní nápisy SV Bespoke a Edition 1988 na podsvětlených prazích a na palubní desce.

„Na začátku vývoje Edition 1988 se týmy z oddělení SV Bespoke a Jaguar Design zaměřily na ikonické barvy sportovních vozů Jaguar, které vyhrály Le Mans, a z těch si vzaly inspiraci. Výsledkem je vítězná kombinace barev, textur a prvků oslavující úspěch na závodních tratích, která současně dělá F-PACE SVR ještě více přitažlivějším,“ řekl Mark Wilkes, Director Vehicle Personalisation Jaguar.

Model F-Pace SVR je nejvýkonnějším SUV značky Jaguar a je osazen zážehovým osmiválcovým motorem Jaguar přeplňovaným kompresorem o objemu 5,0 l. Díky výkonu 550 koní zrychlí F-Pace SVR z nuly na 100 km/h za 4,0 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 286 km/h. 

Díky komplexnímu balíčku technických úprav vyvinutých experty divize Special Vehicle Operations nabízí vůz Jaguar F-Pace SVR prvotřídní jízdní vlastnosti, které ale nijak neomezují každodenní využitelnost.

Luxusní interiér vybavený posuvným panoramatickým oknem, průhledovým displejem nebo nejmodernějšími technologiemi v oblasti konektivity, včetně možnosti bezdrátového dobíjení chytrých zařízení, podtrhuje roli F-Pace SVR Edition 1988 coby perfektně zpracovaného SUV nabízejícího výjimečný výkon.

Multimediální systém Pivi Pro nově zahrnuje také systém what3words1. Díky němu je možné k vyhledání míst o rozloze 3 m2 zadat pouze tři slova. Například po zadání slov ‘wins.report.miracle’ systém vyhledá hlavní vchod na okruh Circuit des 24 Heures du Mans.

Jaguar F-Pace SVR Edition 1988 se představí po boku vítězného vozu XJR-9 z Le Mans 1988 na expozici oddělení Special Vehicle Operations během letošních závodů 24 hodin Le Mans pořádaných v termínu od 8. do 12. června. Dynamickou premiéru si novinka odbude na Goodwood Festival of Speed, který se koná od 23. do 26. června.

SVR Edition 1988 představuje absolutní vrchol nabídky pro model F-Pace, která zahrnuje výbavy S, SE, HSE, R-Dynamic Black, 300 SPORT, 400 Sport a SVR. Napříč celou nabídkou jsou k dispozici zážehové, naftové a plug-in hybridní motorizace (v závislosti na konkrétním trhu). Zájemci mohou novou edici objednat u prodejců Jaguar po celém světě. Základní předběžná cena na českém trhu je 3 665 055 Kč.


Mám zájem

Další novinky

Nezaměnitelný zvuk Jaguaru F-Type se uchová v Britské knihovně

Nezaměnitelný zvuk Jaguaru F-Type se uchová v Britské knihovně

Značka Jaguar bude od roku 2025 nabízet moderní, luxusní a plně elektrické vozy, a tak se automobilka podělila s Britskou knihovnou a dalšími institucemi o zvukové nahrávky svého ikonického sportovního automobilu Jaguar F-Type s osmiválcovým motorem. Ty byly pořízené jak z interiéru, tak z vnější karoserie vozu a zachycují nezaměnitelný zvuk tohoto vozu. Díky tomuto kroku si budou moci už navždy lidé po celém světě vychutnat zvuk posledního sportovního vozu značky Jaguar se spalovacím motorem.

Zjistit více
Jaguar odhalil kolekci modelů E-type ZP jako poctu prvním vítězstvím tohoto legendárního vozu

Jaguar odhalil kolekci modelů E-type ZP jako poctu prvním vítězstvím tohoto legendárního vozu

Oddělení Jaguar Classic oslavuje vítěznou historii ikonického modelu E-type výrobou sedmi exkluzivních párů vozů E-type ZP. Tyto nové sběratelské kousky vzdávají hold prvním vítězstvím automobilů E-type, které byly vyrobeny pod projektovým označením ZP. Lehce upravené závodní vozy slavily svá první vítězství jen několik měsíců po představení legendárního modelu v roce 1961.

Zjistit více
Aňa Geislerová: Emoce? Ty často bolí

Aňa Geislerová: Emoce? Ty často bolí

Jedna z tria umělecky nadaných sester nehraje divadlo, prý ho nemá v srdci. Zato na plátně exceluje, za což si odnesla nespočet cen, včetně pěti sošek Českých lvů. Občas jde s kůží na trh, když okomentuje společenské dění a priori to politické. Moc to neřeší, je přímá a zdá se být nekompromisní. Jen pár hodin před rozhovorem na svém Instagramu publikovala stories s českým expremiérem a jeho minulostí. A v jedné z posledních rolí se blýskla jako prezidentka. Je všechno jen náhoda? Vyzpovídali jsme naši ambasadorku Aňu Geislerovou!

Zjistit více
Jaguar Land Rover investuje v příštích pěti letech 15 miliard liber do vývoje elektrických vozů

Jaguar Land Rover investuje v příštích pěti letech 15 miliard liber do vývoje elektrických vozů

Automobilka Jaguar Land Rover oznámila plány na urychlení svého přechodu na pozici předního světového výrobce moderních luxusních vozů. Navíc její výrobní zařízení v Halewoodu ve Velké Británii se stane plně elektrickým výrobním závodem. Nová generace JLR architektury středně velkých SUV, elektrifikovaná modulární architektura, bude nyní čistě elektrická.

Zjistit více
BCC Car Rally je rok od roku lepší! Přesvědčili jsme se minulou sobotu

BCC Car Rally je rok od roku lepší! Přesvědčili jsme se minulou sobotu

Uplynulý víkend byl v roli krásného jarně-letního počasí a lákal vyrazit ven. Jsme rádi, že řada lidí toho využila a vyrazila se podívat na krásné sportovní vozy na další ročník stylové Car Rally, jejíž jsme partnery.

Zjistit více
Jaguar odhalil I-Type 6: Nejmodernější plně elektrický závodní vůz značky v historii

Jaguar odhalil I-Type 6: Nejmodernější plně elektrický závodní vůz značky v historii

Tým Jaguar TCS Racing odhalil závodní vůz Jaguar I-Type 6 navržený pro šampionát ABB FIA Formula E World Championship 2023 představující inovativní plně elektrickou kategorii motoristického sportu, která vstupuje do éry třetí generace.

Zjistit více
Jaguar slaví 75 let speciální edicí modelu F-Type

Jaguar slaví 75 let speciální edicí modelu F-Type

Jaguar F-Type patří mezi poslední sportovní vozy značky Jaguar s bohatým rodokmenem, který započal již před 75 lety. Zahrnuje řadu nejvíce ikonických modelů, které kdy byly vyrobeny.

Zjistit více
Jaguar prodlužuje záruku všech svých vozů ze tří na pět let

Jaguar prodlužuje záruku všech svých vozů ze tří na pět let

Značka Jaguar zavádí novou pětiletou záruku pro celou svou řadu vozidel, včetně plně elektrického modelu Jaguar I-Pace a všech plug-in hybridních vozidel.

Zjistit více
Jaguar přichází s novými šestiválcovými modely F-Pace 300 & 400 Sport

Jaguar přichází s novými šestiválcovými modely F-Pace 300 & 400 Sport

Nabídka modelu Jaguar F-Pace se rozšiřuje a nově do ní přichází dynamické modely 400 Sport a 300 Sport. Zákazníci tak mají k dispozici širší možnosti volby a více dostupných technologií.

Zjistit více
Jaguar přichází s modely XE a XF v provedení 300 Sport

Jaguar přichází s modely XE a XF v provedení 300 Sport

Jaguary XE a XF nabízejí zákazníkům větší výběr a více systémů než kdy předtím, a to díky přidání nové verze 300 Sport a uvedení integrace funkce what3words do celé modelové řady.

Zjistit více
Jaguar uvádí třetí vůz pro Gran Turismo 7

Jaguar uvádí třetí vůz pro Gran Turismo 7

Značka Jaguar představila svůj třetí plně elektrický virtuální sportovní vůz. Jde o Jaguar Vision Gran Turismo Roadster.

Zjistit více
Taťána Gregor Brzobohatá: Už dávno neřeším blbosti

Taťána Gregor Brzobohatá: Už dávno neřeším blbosti

„To je ta Miss?“ zeptá se leckdo. Ti, jejichž zorný úhel je o pár stupňů širší, vědí, že Taťána byla první, kdo v ČR založil nadaci Krása pomoci na pomoc seniorům a aktivně se o péči o starší spoluobčany zasazuje už 13 let.

Zjistit více
Automobilka Jaguar Land Rover bude spolupracovat s vedoucí firmou v oblasti umělé inteligence

Automobilka Jaguar Land Rover bude spolupracovat s vedoucí firmou v oblasti umělé inteligence

Společnost Jaguar Land Rover uzavřela několikaleté strategické partnerství s firmou NVIDIA, lídrem v oblasti umělé inteligence (AI) a výpočetní techniky. Obě firmy budou společně vyvíjet a dodávat automatizované systémy řízení nové generace, služby a zážitky s využitím AI pro své zákazníky.

Zjistit více
Soutěžte s Albion Cars o vstupenky na festival Struny podzimu

Soutěžte s Albion Cars o vstupenky na festival Struny podzimu

Podzim a kultura patří k sobě. Zapomeňte už na letní výlety do přírody i vysedávání na zahrádkách a vydejte se společně s Albion Cars za kvalitní hudbou. Nyní můžete v naší soutěži vyhrát vstupenky na vybrané koncerty hudebního festivalu Struny podzimu, který se koná od 19. října do 22. listopadu v Praze.

Zjistit více
Jaguar chystá omezenou sérii nových ručně stavěných exemplářů modelu C-type

Jaguar chystá omezenou sérii nových ručně stavěných exemplářů modelu C-type

Oddělení Jaguar Classic představuje limitovanou sérii nově vyrobených vozů C-type Continuation u příležitosti jubilejního výročí této ikony historie motorsportu. Děje se tak 70 let poté, co se vůz poprvé zúčastnil závodu v Le Mans, který rovnou vyhrál. Přelomový automobil se veřejnosti ukázal na prestižní akci Concours of Elegance v Hampton Court Palace.

Zjistit více